#carnikava#Nēģi# Lēdurgasdendroparks#sparģeļi#Rīgasturisti#carnikava#Nēģi# Lēdurgasdendroparks#sparģeļi#Rīgasturisti

Maijs

Latvija.Zied ievas Gaujmalā! Carnikava, dendroparks un sparģeļi!

Zied ievas Gaujas krastos, ziedēšanas neprāts pļavās, dārzos un parkos "uzņem apgriezienus", un ir laiks baudīt īstos, vitamīniem bagātos dabas un dārzu labumus! 

10:00 izbraukšana no Rīgas.

Ciemojamies Carnikavā, ko tautā lepni dēvē pa Nēģu karalisti! Te nēģis ir gan simbols, gan peļņas avots, gan vēstures veidotājs! Dosimies uz Cēlāju mājām, kur iekārtots Novadpētniecības centrs. Ēka ir klasiskas 19.gs. Vidzemes zvejnieku mājas kopija, tās oriģināls kopš 1966.gada ir apskatāms Brīvdabas muzejā. Gida vadībā apskatīsim interesanto ekspozīciju, kas stāsta par zvejniecības vēsturi, vietējām zvejas tradīcijām, klausīsimies stāstos par kādreiz tik lepno Carnikavas pili un tās īpašnieku likteņiem, uzzināsim daudz jauna par nēģiem un nēģu zveju. Novadpētniecības muzejs atrodas pašā Gaujas krastā, dažus kilometrus no tās ietekas jūrā. Līdzās Lielupei, Gauja ir viena no retajām dižajām Latvijas upēm, kuras ieteka jūrā ir neizmainīta un molos, ostās neiegrožota. Dosimies izbraucienā ar motorlaivu, lai iepazītu vietu, kur Gauja un jūra satiekas! 

Pēc ekspozīcijas apskates un izbrauciena laivā baudīsim uz ugunskura vārītu pusdienu zupu. 

(Novadpētniecības ekspozīcijas apmeklējums, brauciens ar laivu līdz jūrai un pusdienu zupa - maksa tiks precizēta)

 

Lēdurgas dendroparks pavasarī - parku dibinājis un mūža garumā veidojis dārznieks A. Janitens. Par savu milzīgo ieguldījumu parka radītājs 2003. gadā saņēma augsto apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni.  Lēdurgas dendroparks ir viens no bagātākajiem dendroparkiem Latvijā. Tajā atrodami visdažādākie augi, dekoratīvie koki un krūmi pat no tropiskajiem un subtropiskajiem apgabaliem. Ikvienā gada laikā parks ir burvības pilns!

(Ekskursija parkā vietējā gida vadībā 4,50 EUR, pensionāriem un skolēniem 2.50 EUR)

Jau pēcpusdienā viesosimies kādā saimniecībā, kas audzē veselīgos, bet Latvijas klimatiskajiem apstākļiem mazāk ierastos dārzeņus - sparģeļus. To ierastā sezona, kad no zemes spraucas spēcīgi un sulīgi, vitamīniem bagāti dzinumi ir no maija līdz jūnija vidum - tieši laiks, kad viesosimies, nobaudīsim tos "tieši no dobes"! Saimniecības sirdslieta ir bites - iepazīsimies arī ar čaklajām lidonēm, nogaršosim to ievāktos labumus, drosmīgākajiem iespēja ielūkoties "stropam vēderā"! Saimniecībā ražotos labumus iespējams gan nodegustēt, gan iegādāties. 

(Saimniecības apmeklējums un degustācija - 3.50 EUR pieaugušajiem, 3 EUR pensionāriem un skolēniem no 13 gadu vecuma, līdz 12 gadu vecumam bērniem kopā ar vecākiem vai vecvecākiem - bez maksas)

Mājupceļā apciemosim vienu no Latvijas dižajiem - Sējas ozolu vēsturiskās muižas parkā. Tas ir viens no četriem Latvijas ozoliem, kas pārsniedz deviņu metru apkārtmēru! 

Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap 20:00

Ekskursijas cena: EUR 32

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošā gida pakalpojumi

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēšanas maksas, degustāciju maksas u.c.

JR

Pamatcena 32 €

Ceļojuma cena 32,00 EUR

Cenā iekļauts:
- Brauciens komfortablā autobusā atbilstoši prasībām;
- Gida-grupas vadītāja pakalpojumi;
 

Papildu izdevumi:
-pusdienas un p'ārējās norādītās izklaides!

JR

 

 

 
16.05.2021 - 16.05.2021
Cena no
32 EUR

1 dienas

Padalies ar šo ceļojumu

Mūsu partneri

Kontakti

Dzirnavu iela 43, Rīga LV1010
+371 67 281 803

+371 67 244 314

Mob.+371 29 470 228

rigasturisti@rigasturisti.lv

instagram.com/rigasturisti

Facebook Instagram
Atpakal uz lapas augšu