Sicīlija

SICĪLIJA, ekskursijas un info par skaisto salu!

Sicīlija

SICĪLIJA, ekskursijas un info par skaisto salu!

Sicīlija

SICĪLIJA, ekskursijas un info par skaisto salu!

Sicīlija

SICĪLIJA, ekskursijas un info par skaisto salu!

 
Ekskursijas Sicīlijā
 
Palermo un Čefalu
Izbraucam agri no rīta, lai pēc brīža ierasties Palermo un apskatīt svarīgākus arābu normāņu pieminekļus vietējā gida pavadībā. Redzēsim Palatīnas kapelu Normanu pilī un Katedrāli. Pēc pusdienām (pēc izvēles) turpināsim ceļu uz Čefalu un apmeklēsim tās vēsturisko centru. Brīvais laiks, lai iepirktos un redzētu slaveno Normanu katedrāli. Vakarā atgriešanās viesnīcā. 
 
Katānija un Sirakūzas
Apmeklēsim Katāniju, vietējo zivju un pārtikas tirgu. Turpināsim ceļu uz Sirakūzām, vienu no nozīmīgākajām Senās Grieķijas pilsētām. Pusdienas pēc izvēles. Nākamais pieturas punkts būs Ortigijas pussala, lai apmeklētu katedrāles drupas un Arethusa strūklaku. Tā ir sirds un vienlaikus sākumpunkts Sicīlijas baroka ielejas apmeklējumam. 
 
Vulcano un Lipari
Transfērs ar autobusu no viesnīcas uz Milazzo ostu. Ierašanās Liparī. Gleznains salas vēsturiskais centrs, Lipari pils un Sv. Bartolomeja katedrāle. Arheoloģiskajkā parkā un Eolijas arheoloģijas muzejā būs iespēja uzzināt par Lipari pirmsākumiem. Tālāk dodamies uz Vulcano, relaksācijas un labsajūtas salu, pateicoties tās dabīgo sēra dūņu vannu ārstnieciskajām īpašībām. 
 
Etna
Etna ir viens no aktīvākajiem vulkāniem pasaulē un augstākais aktīvais vulkāns Eiropā ar vairāk nekā 400 krāteru, kas sadalīti visā Katānijas apgabalā. Mēs ieradīsimies ar autobusu uz Refugio Sapienza, 1900 m, kur jums būs brīvais laiks. Ir iespēja uzbraukt līdz 2900 m ar trošu vagoniņu un džipu (par piemaksu uz vietas).
 

Vācu dzejnieks J.V.Gēte reiz rakstīja: „Ja neesat redzējis Sicīliju, Itālija neatstās pēdas jūsu dvēselē. Sicīlija ir Itālijas atslēga”. Citiem vārdiem sakot, neiepazīstot Sicīliju, neiepazīsi arī īsto Itāliju. Eiropā nav citas vietas ar tik bagātu vēsturi, dabu, daudznacionālu kultūru, smaragdzaļu jūru un lielisku atpūtu viesmīlīgās viesnīcās.
Sicīlija ir autonoms Itālijas reģions, tā ir vislielākā Vidusjūras sala ar galvaspilsētu Palermo. Salas platība ir 25,7 tūkstoši kvadrātkilometru, iedzīvotāju skaits – apmēram 5 miljoni. No kontinenta Sicīliju atdala vien Mesīnas šaurums, kura platums ir 3,5 km. Uz salas atrodas augstākais Eiropas vulkāns Etna (3340 metri). Tas ir viens no aktīvākajiem pasaules vulkāniem. Administratīvi Sicīlijai Sicīlija pieder vēl vairākas salas: Lipāru salas, Egadu salas, Pantellerijas sala, Ustika un Pelageju salas.
Sicīlija pievienojās Itālijas karalistei 1860.gadā pēc Garibaldi ekspedīcijas. 1866.gadā Palermo notika sacelšanās, bet to bombardēja Itālijas flote, un Palermo atkal tika pievienota Itālijas karalistei, savukārt dumpiniekus sodīja ar nāvi. Taču viens pēc otra Sicīlijā uzliesmoja jauni dumpji. Šajā laikā Itālijas armija, kas gribēja saglabāt kontroli pār salu, sodīja ar nāvi tūkstošiem sicīliešu, vēl neskaitāmi tūkstoši tika ieslodzīti cietumos, iznīcināti veseli ciemi un to iedzīvotāji izsūtīti. Sicīlijas ekonomika sagruva un sākas bezprecedenta emigrācijas vilnis. 1946.gadā Sicīlija kļuva par autonomu Itālijas reģionu.
Sicīlijā vēsturi var izjust ik uz soļa. Šī ir mītu un leģendu zeme, kur saskaņā ar Homēru un Vergīliju, kādreiz dzīvojuši ciklopi. Pēc vēstures un arhitektūras pieminekļu skaita Itālija ir līdere UNESCO sarakstos, liela daļa pieminekļu atrodas Sicīlijā. Sala ir tilts starp Āfriku un Eiropu, kas bija tautu satikšanās un sadursmju vieta. Grieķi, romieši, bizantieši, arābi, normaņi... Vieni dzīvoja, citi radīja, trešie – postīja. Šāda tautu sajaukšanās atstāja pēdas salas kultūrā, vēsturē un sicīliešu dzīvē.
Pieminekļi, kas salā tika uzcelti grieķu valdīšanas laikā, ir līdzvērtīgi pieminekļiem Senajā Grieķijā. Apbrīnas vērts ir „sicīliešu baroks” un Bizantijas mozaīkas. Sicīliešu valoda ir patstāvīga romāņu valoda, kas radās no latīņu valodas un kuru ietekmēja grieķu, arābu, franču, vācu, spāņu, kataloniešu un provansiešu valodas. Mūsdienās šī valoda sāk izzust, un lielāka daļa iedzīvotāju runā itāliski. Dažos ciematos vēl var atrast iedzīvotājus, kas runā albāņu valodas dialektos (Kontesa Entelina), dažos reģionos runā lombardiešu valodā vai gallu-itāliešu valodās.
Sicīlija ir viena no skaistākajām un interesantākajām Vidusjūras salām. Salas klimats – viens no maigākajiem Eiropā. Piekrastes rajonos valda tipisks Vidusjūras klimats: ar maigu, lietainu ziemu un karstu vasaru. Peldēšanas sezona ilgst no maija līdz novembrim. Ne velti senie grieķi devēja Sicīliju par „saules salu”. Sicīlijas sniegbaltās pludmales, brīnišķīgās klintis nelielos līcīšos, majestātiskie kalni, lieliskā apkalpošana viesnīcās, klubi un diskotēkas gar visu salas piekrasti un, protams, saistošās ekskursiju programmas necik neatpaliek no Itālijas kontinentālās daļas.

     

     

Čefalu, Kampofeliče di Ročella 
Populārā, vēsturiskā pilsēta Čefalu atrodas apmēram 70 kilometru attālumā uz austrumiem no Sicīlijas galvaspilsētas Palermo.
Pilsētas rota un tās simbols ir Roka (Rocca) – stāva klints galvas formā. Kādreiz kalnā atradās dievietes Diānas templis, bet tagad tur ir viena no skaistākajiem Sicīlijas normāņu katedrālēm. Rokas klints rietumu nogāzē arheologi joprojām pēta seno laiku pēdas. Grieķi, kas šeit mitinājās helēnisma laikos, sauca šo vietu par Kefaloidionu: nosaukums nāk no vārda „kefale”, kas nozīmē „virsotne” vai „zemesrags”. 254 g. p.m.ē. pilsētu iekaroja romieši, tad – musulmaņi, vēlāk – normāņi. Visi atstāja neizdzēšamas pēdas pilsētas vēsturē. Normāņu virsvaldības laikos Čefalu pilsētas vēsturē sākās uzplaukuma periods. Mūsdienās pilsēta lielākoties saglabājusi savus viduslaiku vaibstus. Patlaban kūrortpilsētā Čefalu dzīvo ap 13900 cilvēku. Populārākā un ievērojamākā pilsētas celtne ir Normāņu Katedrāle ar diviem torņiem. Ievērojams katedrāles iekšējais rotājums – mozaīkas, starp kurām izceļas Krista Pantakratora attēls.
Čefalu apkaime ir slavena ar savām lieliskajām pludmalēm neskartajā piekrastē, ko apskalo Tirēnu jūras viļņi. Vispopulārākā pilsētas smilšu pludmale Lungomare atrodas pilsētas vecajā daļā, netālu no Capo Playa piestātnes, un tā ir garākā pludmale (15 km). Tā sniedzas pāri kūrorta zonai Kampofeliče di Ročella. Pateicoties vējiem, vietām smilšainā, vietām oļu pludmale, lieliski der burusporta cienītājiem. No smilšainās un klinšainās Mazzaforno pludmales paveras lieliska panorāma. Balto smilšu pludmale Ogliastrillo ar tās seklo ūdeni ieteicama ģimenēm ar bērniem. Caldura savukārt ir klusa, mežonīga smilšaina pludmale, kas atrodas mazā ielīcī blakus skaistam Kalūras zemesragam.

Džiardini Naksos 
Šis droši vien ir Sicīlijas vispopulārākais kūrorts. Tas atrodas 60 kilometru attālumā no Katānijas lidostas. Pilsētas iedzīvotāju skaits ir aptuveni 9 tūkst. cilvēku. Kūrorts piesaista gan jauniešus, gan ģimenes ar bērniem. Uz Džiardini Naksos un blakus esošo Taormīnu atbrauc apmēram puse no visiem tūristiem, kas ierodas Sicīlijā. Vasarā pilsēta burtiski mutuļo. Šis rosīgais un omulīgais kūrorts valdzina ar savām garajām un koptajām pludmalēm. Šeit ir daudz nelielu veikalu, bāru un restorānu, kas piedāvā itāļu virtuves ēdienus.
Pilsētai ir sena vēsture. Naksos kļuva par pirmo grieķu koloniju Sicīlijā. Tulkojumā no sicīliešu valodas Giardini Naxos nozīmē „Naksosa dārzi”. Ilgu laiku pilsēta piederēja Taormīnas komūnai, un tikai 1847.gadā tā ieguva autonomiju. 20.gs. vidū uz Džiardini Naksos atbrauca pirmie atpūtnieki, tomēr galvenais vietējo iedzīvotāju ienākumu avots joprojām ir zveja. Pilsētas interesantākās vietas: viduslaiku pils Schiso, Vignazza tornis, 21h plašais arheoloģiskais parks, arheoloģisko atradumu muzejs.
Starp kūrortu un piecu kilometru attālo Taormīnu ir labi attīstīta satiksme – līdz Taormīnas centram var nokļūt ar maršruta autobusiem, taksometriem vai automašīnu.

Letojani
Tas ir vēl viens populārs kūrorts pie Jonijas jūras, apmēram piecu kilometru attālumā no Taormīnas un 68 kilometru attālumā no Katānijas lidostas.
Letojani kūrortā pastāvīgi dzīvo apmēram 2400 cilvēku. Kūrorts īpaši rosīgs kļūst vasarā, kad šeit atbrauc atpūtnieki no dažādām valstīm. Gar smilšu pludmali stiepjas pilsētas galvenā aleja, kur atrodas daudz bāru, restorānu un veikaliņu. Galvenā tikšanās vieta ir pilsētas laukums un tā vasaras kafejnīcās var nobaudīt itāļu kafiju un gardu saldējumu. Atpūtniekus gaida ne tikai lieliskas pludmales, bet arī dažādi kultūras pasākumi. Piemēram, ļoti interesanti ir ikgadējie svētki Agosto a Letojani. Svētku laikā tiek rīkota ratu parāde, zivju un arbūzu festivāls. Kūrortā ir saglabājušies daži vēsturiskie pieminekļi: pilsētas Rātsnams, Sv. Josifa neogotikas stila baznīca, kas tika uzcelta 1929.g. Baznīcā atrodas 18.gs. gleznotā „Pieta”.
Letojani pilsētā ir dzimis pazīstamais itāļu ķirurgs Frančesko Durante (1844–1934), kurš Romas Universitātē pasniedza kaulu-locītavu ķirurģiju un kopā ar Gvido Bačelli dibināja Romas slimnīcu. Līdz Taormīnai no Letojani var nokļūt ar maršruta autobusiem, taksometriem vai ar automašīnu.

Marina d’Agro atrodas augstu klinšu virsotnē un no tās paveras elpu aizraujošs panorāmas skats uz jūru un burvīgo Taormīnas līci. Šis mierīgais sicīliešu ciems piedāvā atpūsties no aktīvākajām piekrastes zonām. Marina d’Agro, kas atrodas pavisam netālu no Taormīnas, ne tikai sniedz iespēju izbaudīt visu reģiona valdzinājumu, bet arī vienkārši atpūsties.

Noto

Atrodas Sicīlijas dienvidaustrumos. Tā pazīstama kā “skaistākā baroka pilsēta Sicīlijā”. Apbrīnojami krāšņās baroka ēkas, kas atrodas Monte Iblei kalna pakājē, dienvidrietumos no Sirakūzas, piesaista šai vietai ceļotājus. Pēc tam, kad 1693.gadā zemestrīce iznīcināja veco Noto pilsētu – Noto Antica – pilsēta tika uzcelta no jauna baroka stilā, kas tajā laikā Sicīlijā bija ļoti izplatīts. Šīs pilsētas skaistums nonāca arī UNESCO redzeslokā, tāpēc 2002. gadā šī vēlīnā baroka pilsēta, kas atrodas Val di Noto ielejā, tika iekļauta Pasaules mantojuma sarakstā.

Ragūza

Mazākā un viena no skaistākajām Sicīlijas provincēm. Ragūza Ibla vecpilsēta ir viena no vislabāk saglabātajām Sicīlijā. Šajā pilsētā atrodas intriģējošs ielu labirints un izsmacinātas baroka pilis un baznīcas, no kurām 18 ir iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Lauku apkārtne ir raksturīga Sicīlijai, un tajā atrodas krāšņā Donnafugatas pils. 
Pludmales pie Ragūzas ir iespaidīgas: zeltītas smiltis, dzidrs ūdens, tīras pludmales, kas nav ļaužu pārpilnas. Īsta paradīze pavisam netālu no pilsētas.

Sirakūza

Sirakūzas ir jauka pilsēta, kas piedāvā tūristiem dažādas nodarbes vismaz uz pāris dienām. Tās kultūras nozīme ir atzīta arī UNESCO Kultūras mantojuma sarakstā. Tā ir arī laba vieta, lai apskatītu Sicīlijas dienvidaustrumu stūri, ieskaitot baroka pilsētas Ragūzu un Noto, vairākus arheoloģiskos objektus un dzīvespriecīgo Katāniju. Pēdējā laikā Sirakūzas ir kļuvušas par populāru iepirkšanās galamērķi – tiem, kas meklē modes veikaliņu, šeit būs liela izvēle.

Taormīna, Taormīna Mare
Taormīna dalās divās daļās: vēsturiskais centrs pie Tauros kalna un kūrorta zona kalna pakājē Taormīna Mare. Pilsēta atrodas 65 kilometru attālumā no Katānijas lidostas.
Taormīna Mare – tā ir neaprakstāmi skaista Jonijas jūras piekraste ar daudziem līčiem, zemesragiem, kā arī kaktusu un oleandru audzēm. Senas villas pārtapušas par greznām viesnīcām, bet mazos līčos starp klintīm ir izkaisītas smilšu pludmales. No augstajiem klinšu krastiem paveras elpu aizraujoši skati – dzidri zilas debesis, smaragdzaļa jūra, klintis un ielejas, kas grimst olīvkoku un citrusu birzēs.
Viesus sagaida viesmīlīgas kafejnīcas, reibinošs ziedu aromāts, skanīgas melodijas un draudzīgi cilvēki. Šķiet, esi nokļuvis svētkos. Par nelielu samaksu ar funikulieri var nokļūt no pludmales līdz vecpilsētai. Funikulieris atrodas blakus galvenajai autobusu pieturai un strādā līdz vēlam vakaram. Ar Katāniju un Mesīnu vieno laba dzelzceļa satiksme.
Taormīnas arhitektūra priecē ar grieķu, romiešu, normāņu celtnēm, kā arī ar omulīgām viesnīcām un kafejnīcām. Ieteicams apmeklēt amfiteātri, kas tika uzcelts Taorminā 2.gs. p.m.ē. un no kura tribīnēm paveras skats uz grandiozu Etnas vulkānu; pastaigāties pa dārziem, kas reiz bija privāti, bet tagad pieder pilsētai. Mājīgos restorānos var nogaršot sicīliešu virtuves ēdienus, piemēram, jūras veltes un mandeļu desertu.

       

Nacionālā virtuve
Itālija – pastas, picas, olīveļļas, espreso, kapučīno un vīna zeme.
“Arancini” – rīsu bumbiņas, “sarde beccafico”– uzkoda no sardīnēm, “panelle“ – tradicionālā Palermo uzkoda, kas pagatavota no pupām. Tie visi ir Sicīlijas tradicionālie ēdieni.
“Tiramisu“ ir Itālijas deserts, kas pagatavots no kafijas, maskarpone siera un cepumiem.
“Gelato“ – tā itāliski saucas saldējums, kuru parasti gatavo tikai no piena, garšai pievienojot kafiju, šokolādi, augļus vai citas piedevas.

Viesnīcu specifika
Izvēloties, kur pavadīt atvaļinājumu, lielāka daļa itāļu izvēlas pašu zemi. Itālijā ir daudz dažādu tūrisma mītņu – no mazām ekonomiskām viesnīcām līdz luksusa viesnīcām vecajās pilīs. Lielāka daļa Itālijas viesnīcu nepiedāvā nekādus papildu pakalpojumus, kā tas ir citās valstīs. Vasaras šeit ir karstas, bet dažās pieczvaigžņu viesnīcās nav pat gaisa kondicioniera. Nereti viesnīcās nav peldbaseinu. Droši vien itāļi vairāk uzmanības pievērš ēdienam, jo pat ekonomiskās viesnīcās ēdiens vienmēr ir svaigs un gards.

Noderīga informācija un padomi
Darba laiks. Veikali strādā plkst. 9:30-20:00 darba dienās un sestdienās, svētdienās tie atveras pēcpusdienā. Ļoti bieži veikaliem ir siesta pārtraukums, kas ilgst līdz pat trīs stundām (bieži no plkst.13:00 līdz 16:00). Bankas strādā plkst. 8:30-13:30 darba dienās. Dažas bankas strādā vienu stundu arī pēcpusdienā (plkst.14:15-15:00 vai plkst.14:30-15:30).
Dzeramnauda. Restorānos pieņemts atstāt 5-10% no rēķina summas un nedaudz arī viesnīcu personālam. Restorānos, ja nav atrunāts atsevišķi, rēķinā ir iekļauta arī maksa par maizi un apkalpošanu pie galdiņa (coperto).
Transports. Tas, kādu transporta veidu izvēlēties, atkarīgs no pilsētas un vietas. Labākais veids iepazīt Romu – braukt ar autobusu vai tramvaju. Venēcijā labāk staigāt kājām vai braukt ar laivu. Palermo satiksme ir ļoti intensīva, tāpēc labāk iet kājām. Izvēlieties tikai legālus taksometrus, uz kuriem ir uzraksts ‘taxi’ un skaitītājs. Taksisti bieži ņem maksu par katru ekstra bagāžas vienību. Esiet uzmanīgi – taksometra tarifi var mainīties. Labāk uzzināt cenu pirms iekāpšanas.
Dāvanas. Gardie Itālijas sieri.

Interesanti zināt
Vācu dzejnieks un filozofs Gēte ir rakstījis: „Ja jūs neesat redzējis Sicīliju, Itālija neatstās pēdas jūsu dvēselē. Sicīlija ir atslēga no Itālijas”.
Itāliju nevar iedomāties bez futbola. Tas ir šīs valsts fenomens. Visā pasaulē temperamentīgie itāļu fani ir zināmi kā ‘tifozi’. Viņiem ir savi klubi, kafejnīcas, atribūti.
Kaut reizi ir jāizbauda itāļu opera.
Uzkāpiet uz vulkāna virsotnē (Etna - augstākais vulkāns Eiropā).
Nogaršojiet picu, īstu kafiju un slavenos itāļu vīnus.

      

Norādītā cena spēkā vienai personai divvietīgā numurā.

Pieejamais periods 7naktis.

Cenā ir iekļauts:

- lidojums Rīga - Katānija - Rīga;

- transfērs lidosta – viesnīca – lidosta;.

- izmitināšana viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanu;

-  pārstāvja pakalpojumi;

- lidostas nodevas.

Piezīmes:

- cenā nav iekļauta apdrošināšana, vīza (ja nepieciešama), ekskursijas un citi personīgie izdevumi.

- speciālais piedāvājums neattiecās uz jau veiktajām rezervācijām un nesummējas ar citām atlaidēm.

- norādītajām cenām ir informatīvs raksturs, aktuālās cenas/izmitināšanas un  apstiprinājuma iespējas, lūdzam zvanīt 29470228, rakstīt rigasturisti@rigasturisti.lv

 

01.10.2022 - 08.10.2022
0 EUR

8 dienas

Padalies ar šo ceļojumu

Mūsu partneri

Kontakti

Dzirnavu iela 43, Rīga LV1010
+371 67 281 803

+371 67 244 314

Mob.+371 29 470 228

rigasturisti@rigasturisti.lv

instagram.com/rigasturisti

Facebook Instagram
Atpakal uz lapas augšu