Kanāriju salas

TENERIFE, informācija par salu!

Kanāriju salas

TENERIFE, informācija par salu!

Kanāriju salas

TENERIFE, informācija par salu!

Tenerifes okeānā iestiepušies melnie vulkāniskie krasti un smilšu pludmales atgādina citas planētas dabas skatus. Romantikas meklētāji var paklaiņot pa banānu plantācijām, pussagruvušajām, kolonistu pamestajām villām un baltu mājiņu ciematiem, bet izklaides mīlētāji katru vakaru var apmeklēt kādu diskotēku vai klubu.
Tenerife ir lielākā no Kanāriju arhipelāga salām. Šeit dzīvo 906,854 iedzīvotāju (dati uz 2009.g.). Tenerifi bieži mēdz dēvēt par mūžīgā pavasara salu – visu gadu maigais un siltais klimats piesaista tūristus no visas pasaules.
Aborigēnu guanču valodā vārds Tenerife nozīmē „Sniega kalns”. Šis nosaukums cēlies par godu neparasti skaistajam dabas piemineklim – Teides vulkānam, kas izslējies salas centrā.
Vulkāns sadala salu divās klimatiskajās zonās – mitrajā, augiem pārbagātajā ziemeļu - un saulaini sausajā dienvidaustrumu zonā. Salas dienvidu daļā ir ievērojami siltāks, tādēļ šeit izvietoti lieli kūrorti, kas tūristiem piedāvā visus izklaižu veidus, kādus vien iespējams iztēloties. Tie ir gan dažādi sporta veidi, gan rosīgā kūrortu atmosfēra un neparastās melnās vulkānisko smilšu pludmales.
Atrodoties Kanāriju salās, noteikti ir jāapmeklē karnevāls, kurš notiek katru gadu no februāra līdz pat martam, un ir populārākie svētki visās Kanāriju salās. Karnevālā piedalās kā pieaugušie, tā arī bērni. Gatavošanās šiem svētkiem sākas jau daudz agrāk - no brīža, kad tiek paziņota karnevāla tēma, tiek gatavoti tērpi un horeogrāfija, kas ir ļoti laikietilpīgs process.
Sākoties karnevālam, visas pilsētas ielas un laukumi tiek krāšņi izrotāti, kas neatstāj vienaldzīgu nevienu.
Pateicoties savam patīkamajam klimatam, Tenerife ir ideāla vieta golfa cienītājiem. Vidējā gaisa temperatūra, kas svārstās 23° – 25° robežā, vilina daudzus šī sporta veida cienītājus - kā profesionāļus, tā arī iesācējus no visas pasaules.
Golfa laukumi atrodas kā salas dienvidu, tā ziemeļu daļā, bet lielākā daļa augstākās kategorijas viesnīcu golfa spēlētājiem piedāvā pilnu pakalpojumu komplektu. Katru gadu Tenerifē rīko svarīgus starptautiska līmeņa turnīrus.
Viens no populārākajiem atpūtas un sporta veidiem Kanāriju salās ir vindsērfings, ko vietējie dēvē par funboard. Tenerifes dienvidos atrodas maza pilsētiņa, El Medano, kur atrodas vindsērfinga skola. Uz nelielo zvejnieku ciematiņu dodas lielākā daļa šī sporta veida cienītāju no visas Eiropas. Sportisti sērfo divos līčos: ziemeļu līcī spēcīgie ziemeļaustrumu vēji piesaista profesionāļus, savukārt dienvidu līcis piesaista sērfotājus ar vidēju sagatavotības līmeni.

      

Plaja de Las Amerikas

Salas lielākais kūrorts ir Plaja de Las Amerikas, kas atrodas 17 km attālumā no Tenerifes dienvidu lidostas. Kūrorts izslavēts lieliskās tūrisma infrastruktūras dēļ, jo šī vieta tika īpaši veidota tūristiem. Ielas šeit veido taisnu līniju tīklu, bet līču un piestātņu pārpilnība rada relaksējošu gaisotni. Atpūtniekus gaida daudzi tirdzniecības centri, restorāni, bāri, naktsklubi un citas izklaides vietas. Plaja de Las Amerikas kūrortā ir mūsdienīga koncertzāle “Piramide d’Arona”, kurā iespējams izbaudīt lielisku izrādes programmu – spilgtu un temperamentīgu, ar šai vietai raksturīgo „odziņu”. Jautras atpūtas cienītājus iepriecinās kūrorta naktsdzīve. Savukārt, dienā atpūtniekus gaida saulainās melno smilšu pludmales.

 
Kosta Adehe
Kosta Adehe ir jauna kūrorta zona, kas atrodas tieši blakus Plaja de las Amerikas kūrortam. Šeit ir visjaunākie augstākās kategorijas viesnīcu kompleksi, kas piedāvā plašu pakalpojumu spektru sporta, atveseļošanās un kosmētisko procedūru cienītājiem. Lielākā daļa Kosta Adehe viesnīcu ir jūras krastā. Šajā rajonā atrodas Dukē pludmale, ko vietējie iedzīvotāji uzskata par labāko dienvidu piekrastē. Aktīvā sporta piekritējiem tiek piedāvāts plašs ūdens sporta veidu klāsts un golfa komplekss. Kosta Adehe tāpat kā Plaja de Las Amerikas piesaista tos tūristus, kas meklē jautru atpūtu. Šeit ir daudz omulīgu restorānu zem klajas debess, kafejnīcas, bāri un naktsklubi.  
Plaja Paraiso

Plaja Paraiso (tulkojumā „Paradīzes pludmale”) ir klusa kūrorta zona, kas ir 10 km uz rietumiem no Plaja de Las Amerikas. Kūrorts ir kā radīts tiem, kuri vēlas relaksēties un mierīgi atpūsties. Šajā salīdzinoši jaunajā rajonā, kas vēl attīstās, ir tikai dažas viesnīcas, kafejnīcas un restorāni. Lai gan kūrortu dēvē par Plaja Paraiso, tomēr jāsaka, ka kūrortam lielākoties ir klinšainas pludmales. Tāpēc šeit atbraukušie tūristi dod priekšroku atpūtai pie baseina vai dodas uz Plaja de Las Amerikas pludmalēm (ar autobusu, taksi vai nomātu automobili turp iespējams nokļūt 10 min laikā).

Vēl tālāk uz rietumiem no Plaja Paraiso ir Kallao Salvahe kūrorts, kas piesaista mierīgas atpūtas cienītājus. Tur ir pavisam nedaudz bāru, restorānu un veikalu, un nekas neiztraucē kluso, mierpilno gaisotni.

20 km uz austrumiem no Plaja de Las Amerikas kūrorta atrodas nelielā El Medano pilsētiņa – viens no visā pasaulē slavenākajiem vindsērfinga cienītāju centriem. Kūrorts iecienīts ne vien vindsērfinga nodarbībām piemērotā klimata, bet arī pilsētiņas jautrās un relaksējošās atmosfēras dēļ. Pilsētiņas omulīgajās ielās atrodas daudzi restorāni, kafejnīcas un bāri, kuros uzkavējas atpūtnieki un vindsērfinga cienītāji.

 
Puerto Santiago / Los Gigantes
Puerto Santiago, kas tiek arī saukts par Los Gigantes ir strauji augošs kūrotrs.Pēdējos gados tur attīstās tūrisma infrastruktūra, tiek celtas jaunas, modernas viesnīcas, lai apmierinātu pat visprasīgākos tūristus. Tas ir neliels kūrorts, ar tīrām pludmalēm zonām un kristāldzidru ūdeni. Kūrorta pludmales zona ir 50 metrus gara un 22 metrus plata. Smilšu pludmale atrodas 1/2 km attālumā no Puerto Santjago zvejas zonas un ar savām īpatnībām piesaista daudzus ceļotgribētajus.  
Los Kristianos

Los Kristianos atrodas uz rietumiem no Reina Sofia lidostas un ir viens no populārākajiem un aktīvākajiem kūrortiem Kanāriju salās. Skaistas smilšu pludmales un osta, no kuras iespējams doties izbraucienā uz kaimiņu salu La Gomera.

Lielākā daļa gājēju promenādes, kas robežojas ar pludmali, un ir paradīze labas kvalitātes restorāniem, bāriem un kafejnīcām, kas piedāvā ēdienus no visas pasaules, kā arī nacionālos Kanāriju salu ēdienus. Naktī, tā pārvēršas par vienu no dzīvākajām vietām Tenerifes dienvidos, blakus Plaja de Las Amerikas kūrortam.

Netālu no pludmales un gājēju zonas Jūs atklāsiet veikalu labirintus, tostarp dizaineru veikalus ar slaveniem zīmoliem, kā arī mazākus veikaliņus, kur lieliski varēsiet kaulēties par sev vēlamo cenu.

 
Puerto de la Kruza
Puerto de la Kruza ir viens no iecienītākajiem kūrortiem Tenerifes ziemeļu daļā. Tas ieskauts skaistā Orotava ieleju reģionā, kas tiek uzskatīts par zaļo ainavu oāzi ar tropisko augļu plantācijām Šis pievilcīgais un aktīvais kūrorts tūristi vidū iecienīts jau gadu desmitiem ilgi. Kūrorta vecpilsēta ir ievērojama ar Kanāriju salām raksturīgo arhitektūru.Lielākā daļa vecpilsētas, zvejas ostas apkārtnē, ir caurvīta ar šuarām, bruģētām ieliņām, kur izvietojušās omulīgās kafejnīcas un bāri.  
Kosta del Silencio
Kosta del Silencio ir kluss un omulīgs kūrorts, kas atrodas blakus Reina Sofia lidostai. Šī kūrorta zona piesaista tūristus, kuriem patīk mierīga atpūta, kā arī tos, kas vēlas apceļot valsts vidieni. Kosta del Silencio pludmales ir klinšainas.Pateicoties siltajam vējam, kas nāk no jūras ūdeņiem un vējiem no Golfa straumes, laiks šeit vienmēr ir silts un saulains.  
CANDELARIA – LAS CALETILLAS

Kūrosts atrodas uz ziemeļiem no Reina Sofia lidostas un ir ideāls brīvdienu galamērķis tiem, kas meklē mierīgu atpūtu klusā vidē.

Las Caletillas pludmales klātas ar melniem oļiem.Kūrorta teritorijā ir daži bāri un jūras velšu restorāni.Aktīvākas atpūtas un izklaižu cienītājiem iespējams doties uz Santa Kruzu de Tenerife, kas atrodas dažu minūšu brauciena attālumā.

 
Guia de Isora
Guía de Isora atrodas apmēram 90 km uz dienvidrietumiem no salas galvaspilsētas Santa Kruza de Tenerife. Kūrorts var lepoties ar savām smilšu un oļu pludmalēm.Vindsērfinga cienītājiem ieteicams izbaudīt atpūtu Alkala pludmalē. Aktīvās atpūtas cienītājiem kūrota teritorijā saistošas būs Los Gigantes klintis un pastaigu takas Teides nacionālā parka tuvumā.

Nacionālā virtuve 
gofio – kukurūzas miltu putra vai plācenīši.
sancocho canario – sautēta zivs (visbiežāk asaris)
ropa vieja – sautēta vistas gaļa, liellopa gaļa, kartupeļi;
conejo al salmorejo – īpašā mērcē sautēts trusis
gazpacho – no dažādiem dārzeņiem gatavota aukstā zupa
tortillas – omletes ar dārzeņiem, sieru, zaļumiem, sīpoliem u. tml.
bienmesabe - populārākais deserts Kanāriju salās ir saldais mandeļu krēms, kam pievienots olas dzeltenums un kanēlis.
sangria – sarkanvīna un šampanieša kokteilis, kuru pasniedz krūkās ar ledu un pievienotiem sagrieztiem svaigiem augļiem.

Viesnīcu specifika
Viesnīcas kategoriju šeit apzīmē ar zvaigznēm, apartamentu kategorijas – ar atslēgām.
Kategoriju nosaka atkarībā no viesnīcas atrašanās vietas, apmēra un piedāvāto pakalpojumu kvalitātes, no apkalpošanas līmeņa, no viesnīcas numuru lieluma un to aprīkojuma.
Jāzina, ka Tenerifes un Gran Kanārijas viesnīcās reģistrējoties tūristiem, iespējams, nāksies iemaksāt drošības naudu par viesnīcas sniegtajiem papildus pakalpojumiem (starptautiskajām tālruņa sarunām, mini bāra izmantošanu u. tml.). Drošības naudas apmērs katrā viesnīcā var atšķirties. To var iemaksāt eiro vai izmantojot kredītkarti, ar kuras palīdzību Jūsu kontā tiks nobloķēta atbilstoša naudas summa. Drošības naudu atgriež atpakaļ tad, kad viesis izbrauc no viesnīcas.Kanāriju salās nav viesnīcu ar privātām pludmalēm. Ieeja pludmalē ir bezmaksas, taču par guļamkrēslu un saulessargiem pludmalē jāmaksā atsevišķi. Uz pludmali vai baseinu dodoties, līdzi jāņem savi dvieļi. Aizliegts ņemt līdzi viesnīcas dvieļus. Dažās viesnīcās pludmales dvieļus var saņemt, iemaksājot drošības naudu, vai iznomāt.

Darba laiks. Bankas. Banku darba laiks: no pulksten 9 līdz pulksten 14 darba dienās; no pulksten 9 līdz pulksten 13 sestdienās; svētdienās bankas nestrādā. Pēc banku slēgšanas, naudas maiņu var veikt valūtas maiņas punktos (caja de cambio), kas parasti strādā līdz pat vakaram. Veikali. Veikali un tirdzniecības centri strādā katru dienu no pulksten 9 līdz pulksten 20. Daži veikali svētdienās ir slēgti.
Dzeramnauda. Ieteicams atstāt dzeramnaudu viesnīcas apkalpojošajam personālam. Bāros un restorānos dzeramnaudu atstāj apmēram 10% no rēķina summas. Dažos restorānos apkalpošanas maksa ir iekļauta rēķinā, tādējādi dzeramnauda nav jāatstāj.
Transports. Kanāriju salās ir attīstīta sabiedriskā transporta sistēma. Starp kūrortiem kursē autobusi. Iekāpšana autobusos notiek tikai pa priekšējām durvīm, bet izkāpšana – tikai pa aizmugurējām durvīm. Biļetes pārdod transportlīdzeklī. Kūrortos kursē arī baltas krāsas taksometri ar pazīšanas zīmēm uz jumta. Taksometri ir aprīkoti ar skaitītājiem, kas strādā dažādos tarifu režīmos, atkarībā no attāluma, diennakts laika un nedēļas dienas.
Suvenīri. Tikai Kanāriju salās darina Malvazia vīnu, kam ir īpaša, salda garša un neparasti dzintaraina krāsa. Kanāriju salas ir slavenas ar savu rumu, konjakiem un liķieriem.

Interesanti zināt
Izklaidēm spāņi velta tikpat lielu daudzumu savas enerģijas, cik darbam
Kanāriju salas ir izslavētas ar saviem karnevāliem, kuri pasākumu pārpilnības un kostīmu daudzveidības ziņā var sacensties ar slavenajiem Riodežaneiro karnevāliem.
Viesojoties Spānijas salās, noteikti vajadzētu izbaudīt flamenko – ugunīgo spāņu deju, kuru dejo uz ielām, laukumos, nakts klubos un restorānos.

Cenā iekļauts:
 • Lidojums turp-atpakaļ
 • Transfērs lidosta-viesnīca-lidosta
 • Dzīvošana izvēlētajā viesnīcā
 • Ēdināšana (atkarīgs no izvēlētās viesnīcas)
 • Gida pakalpojumi
 • Lidostas nodokļi
 
 
Cenā nav iekļauts:
 • Dzeramnauda
 • Personiskie izdevumi
 • Ekskursijas
 • Ceļojuma apdrošināšana
 • Vīza (ja nepieciešams)
 
 
Papildus piedāvājam:
 
 • Privāto transfēru
 • Maltīti lidmašīnā
 • Uzlabotās klases servisu
 • Ziedu pasūtīšanu viesnīcas numuriņā
 • Ekskursijas
 • SPA pakalpojumus
 
0 EUR

dienas

Padalies ar šo ceļojumu

Mūsu partneri

Kontakti

Dzirnavu iela 43, Rīga LV1010
+371 67 281 803

+371 67 244 314

Mob.+371 29 470 228

rigasturisti@rigasturisti.lv

instagram.com/rigasturisti

Facebook Instagram
Atpakal uz lapas augšu