#covid#Grieķija#Krēta#Kipra#Roda#aviolidojums#Korfu#Roda#Kefalonija#Atēnas#Olimps#Zakinta#rigasturisti#pelaponesa#covid#Grieķija#Krēta#Kipra#Roda#aviolidojums#Korfu#Roda#Kefalonija#Atēnas#Olimps#Zakinta#rigasturisti#pelaponesa

Grieķija - Krēta, Roda, Korfu, Kipra

Izvēlies savu Grieķijas salu!

 
Kefalonija – Eiropas eksotika.
Kefalonijā žilbinoši baltu smilšu pludmales mijas ar noslēpumainām kalnu alām, olīvu birzīm, majestātiskām klintīm un kalniem. Esot Kefalonijā noteikti jāieplāno ceļojums pa tās pludmalēm: Myrtos, kura vairākas reizes atzīta par labāko pludmali pasaulē, Platis Gialos, Petani, Emplisi, Antisamos un daudzām citām.
 
Kefalonijas pludmales savā skaistumā pārspēj pastkaršu fotogrāfijas un ir ne tikai cilvēku iemīļotas. Salas idilliskās pludmales kā savu mājvietu joprojām godā lielie jūras bruņurupuči (Caretta caretta), ik gadu tur dējot olas.
 
Par īpašu dabas brīnumu ir atzīta Melissani ala, kas ir karsta izcelsmes pazemes ezers - ala, kuru caur lielu atveri apgaismo saules stari. Antīkajos laikos šeit atradās dieva Pāna templis. Tomēr pēc zemestrīces ala iebruka, un caur atveri tajā iekļūst saules stari, liekot ezera ūdeņiem mirdzēt dažādos zilganos un zaļganos toņos. 
 
Korfu – olīvkoku un pludmaļu paradīze
 
Salu mēdz dēvēt par Grieķijas Havaju salām. Ceļotāji īpaši mīl tās autentiskos kalnu ciematiņus un kvalitatīvos kūrortus. Pāri, ģimenes ar bērniem un vecāki cilvēki parasti izvēlas atpūtu klusākajās Korfu pilsētiņās, lai gan tur netrūkst arī aktīvās atpūtas cienītāju. Jaunieši vairāk dodas uz slaveno Kavos pilsētiņu, kas garantē aktīvu ballīšu dzīvi.
 
Korfu sala lepojas ar vairāk nekā trīs miljoniem olīvkoku, tāpēc pat viskarstākajā vasaras dienā šeit priecē zaļojošas dabas valgums. Viesmīlīgie vietējie iedzīvotāji un lieliskais klimats padara šo vietu par visvairāk apmeklēto vietu Grieķijā. 
 
Korfu salā smilšu pludmales nav visur, daudzas piekrastes ir nosētas gan ar maziem akmentiņiem, gan ar smiltīm un granti. Bet pludmales ir vienas no labākajām un tīrākajām Grieķijā: šobrīd aptuveni 30 no tām ir piešķirts Zilais karogs. Savukārt, no kalniem paveras dramatiski un valdzinoši dabas skati. 
 
Krēta – aktivitāšu daudzveidība
 
Krētas reljefu veido kalni, ielejas un dažnedažādas pludmales, tā ir īstena paradīze tiem, kas lūkojas pēc aktivitāšu daudzveidības dabā. Četru jūru apskaloto Krētas salu vislabāk var iepazīt rudenī, kad tur vairs nav svelmaini karsts, bet jūra joprojām silta.
 
Krētu klāj pakalni un aizas, kas padara to pievilcīgu pārgājieniem. Viena no iespaidīgākām vietām, kur doties, ir 18 kilometrus garā Samarijas aiza, kuras platums vietām nepārsniedz 3,5 metrus, ar kalnu avotu dzidriem ūdeņiem un ciprešu mežiem. Aizsargājamā teritorijā dzīvo daudzas retas dzīvnieku sugas.
 
Krēta ir slavena ar vietējo iedzīvotāju gastronomisko mākslu, kurā savijas lauku vienkāršība un saules izloloti augļi un dārzeņi, svaigi cepta maize, jūras veltes, kazas piena sieri, eļļas un visu veidu olīvas. Krētā viesi mēdz jokot, ka šī nav brīvdienu sala, bet gan dievišķi garda un veselīga ēdiena sala.
 
Rodas sala – vēsture un vīns
 
Rodas sala, kura kādreiz bija svarīgs Grieķijas saimnieciskais un kultūrvēsturiskais centrs, atrodas netālu no Turcijas krastiem. Salā, kura ir slavena ar savu vēsturi, ideāli apvienojas dažādas kultūras: antīkās pasaules, viduslaiku un mūsdienu. Atpūta šeit, kā arī Grieķijā kopumā, ir cieši saistīta ar jaunu ziņu iegūšanu.
 
Rodas salu apskalo divas jūras. Mierīgā un siltā Vidusjūras piekraste ar smilšainām pludmalēm austrumos ir lieliski piemērota ģimenes atpūtai. Savukārt, vējaino Egejas jūras piekrasti rietumos ir iecienījuši aktīvā dzīvesveida un ekstremālo sporta veidu piekritēji: tā ir ideāla vindsērfingam un kaitsērfingam. 
 
Saules sala Roda ir slavena arī ar saviem lieliskajiem vīniem. Tie ir pazīstami jau kopš seniem laikiem. Izcilo garšu tiem piešķir labvēlīgos apstākļos audzētas vīnogas. Salā ir silts, saulains klimats un ideāla augsne vīnogulājiem. Piemēram, vairākās vīnogu šķirnes aug Embandos ciematiņā Attaviras kalna pakājē. 
 

Peloponesa ir izteikts vasaras galamērķis, kam sezona sākas maija beigās un beidzas septembrī. Peloponesai raksturīgs Vidusjūras klimats, kas ir maigs un karsts salas piekrastē, bet vēsāks centrālajā daļā. Kalnainākajos reģionos ziemas periodā ir pat sniegs. Vidējā gaisa temperatūra vasaras mēnešos ir + 25’C, bet aukstākie ziemas mēneši tāpat kā pie mums ir decembris, janvāris un februāris. Gaisa temperatūra nekad nemēdz noslīdēt zem 0’C. Vissausākais mēnesis ir augusts, vislietainākais decembris. Saule visilgāk un spožāk spīd jūlijā. Vissiltākais jūras ūdens, kad ūdens temperatūra nenoslīd zemāk par + 20’C ir no jūnija līdz oktobrim.

Kāpēc doties uz Peloponesu?

Ja populārākās Grieķijas salas Krēta un Roda ir redzētas, pienācis laiks Grieķijas dienvidos mītošoajai pussalai – Peloponesai. Šo pussalu praktiski nav skāruši svešzemju iebrucēji, tāpēc tajā vislabāk saglabājušās dažādas vēstures liecības un tradīcijas. Šeit iespējams patverties no lielpilsētu kņadas un trokšņiem, izbaudīt apkārt esošo zaļumu, dzidro jūru un kilometriem garās smalko smilšu pludmales.

Ko izbaudīt Peloponesā?

Peloponesas kūrorti ir piemēroti visu kategoriju tūristiem, bet īpaši ģimenes pludmales atpūtai, kā arī romantiskai atpūtai. Jāizbauda pasakaini skaistās pludmales un gleznainie līči. Pussalā ir 114 termālo ūdeņu un dziedniecisko dūņu avoti, tāpēc var izmēģināt kādu veselību atjaunojošu procedūru. Noteikti iesakām aizbraukt kādā no piedāvātajām ekskursijām – uz Olimpisko spēļu dzimteni seno Olimpiju, Grieķijas galvaspilsētu Atēnām, Peloponesas galvaspilsētu Patru un citām ekskursijām ar kultūrvēsturisko piesitienu. Noteikti vērts doties ar kuģīti arī uz kādu no blakus esošajām salām – Zakintu vai Kefaloniju.
Peloponesā bez grieķu salātiem un mousakas, jānogaršo siglino – ar garšvielām un smaržīgām zālēm māla podā marinētu un pēcāk kūpinātu cūkgaļas krūtiņu, arni souvlaki – uz iesma ceptu veselu jēru, loukaniko spartis – spartiešu tradicionālās desiņas no divu veidu gaļas maisījuma ar speciālu mērci un apelsīna miziņu. Desertā karidopita – grieķu tradicionālā biskvīta kūka ar valriekstiem. Noteikti jāizbauda slavenie Peloponesas vīni un bezgala garšīgās Kalamata olīves.

Epidauras teātris - Epidauras teātris ir viens no slavenākajiem un vislabāk saglabātajiem klasiskajiem sengrieķu teātriem pasaulē. Tas bija politiskais un reliģiskais centrs salīdzinoši nelielajā Epidauras pilsētvalstī, kura bija daudzkārt mazāka par tādiem centriem kā Atēnas, Sparta vai Korinta.
Teātris gadu tūkstošiem bija aizmirsts, bet atkal atrakts ap 1880. gadu un vēlāk restaurēts. Iespaidīgā būve var uzņemt līdz pat 20 000 skatītāju un visā tā plašajā teritorijā spēj sniegt perfektu akustisku baudījumu izrāžu laikā.
Olimpija – senā pilsēta, kas kādreiz bija reliģijas un mākslas centrs, pazīstama arī kā Zeva kulta vieta. Šajā pilsētā pirms vairākiem gadsimtiem pirms mūsu ēras aizsākās Olimpisko spēļu tradīcija. Katrās spēlēs tieši šeit īpašā ceremonijā tiek aizdegta Olimpiskā lāpa.

Patra – Peloponesas galvaspilsēta, trešā lielākā pilsēta Grieķijā. Šeit apskatāms lielākais Grieķijas pareizticīgo dievnams – Sv.Andreja katedrāle. Tiek uzskatīta par “vārtiem uz Rietumiem”, nozīmīgs objekts ir osta. Slavena arī ar to, ka šeit katru gadu janvāra otrajā pusē notiek lielākais karnevāls Grieķijā.

Olīveļļas muzejs Spartā - Kalamatas apgabals Peloponesā ir labi pazīstams ar olīvēm un olīveļļu. Lai uzzinātu vairāk par šo būtisko grieķu virtuves elementu, dodieties uz mūsdienu olīvu un grieķu olīveļļas muzeju Spartā, kurā redzēsiet visas olīvu audzēšanas un izmantošanas iespējas desmitiem paaudžu garumā.

Meteoras klosteru komplekss – viens no lielākajiem klosteru kompleksiem visā Grieķijā, slavens ar savu unikālo novietojumu milzīgu un stāvu klinšu virsotnēs, kuras Tesālijas līdzenumā sasniedz pat 600 m augstumu virs jūras līmeņa. Grandiozās klintis ir reta ģeoloģiska parādība, kas izveidojušās pirms vairāk nekā 60 miljoniem gadu. Šis mūku kopības centrs radās apmēram 10. gadsimtā un kopš tā laika tā darbībā nav bijis pārtraukuma. Pašlaik Meteorā darbojas 6 pareizticīgo (gan vīriešu, gan sieviešu) klosteri. 1988. gadā komplekss tika iekļuts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Izbaudiet kādu no Grieķijas salām!

0 EUR

dienas

Padalies ar šo ceļojumu

Mūsu partneri

Kontakti

Dzirnavu iela 43, Rīga LV1010
+371 67 281 803

Mob.+371 29 470 228

rigasturisti@rigasturisti.lv

instagram.com/rigasturisti

Facebook Instagram
Atpakal uz lapas augšu