Čārteri

SPĀNIJA.LIDOJUMI UZ BARSELONU.

Čārteri

SPĀNIJA.LIDOJUMI UZ BARSELONU.

Čārteri

SPĀNIJA.LIDOJUMI UZ BARSELONU.

Katalonija ir viena no Spānijas 17 autonomajiem apgabaliem. Tā robežojas ar Franciju. Tās krastus apskalo Vidusjūra. Šajā Katalonijai piederošajā 580 kilometrus garajā piekrastē atrodas izslavētas tūrisma zonas – Kostabrava, Kosta de Barselona-Maresme, Kostadorada
Katalonijas novadā ir ļoti savdabīga kultūra. Tā ir valsts valstī, kuras iedzīvotāji runā kataloņu valodā, ļoti ciena un augstu vērtē savas tautas tradīcijas. Brīnišķīgs klimats, romantiskā Vidusjūras piekraste, gleznainās un daudzveidīgās ainavas, pilsētas, no kurām dveš viduslaiku elpa, viena no skaistākajām Eiropas pilsētām – Barselona, reģiona mutuļojošā kultūras dzīve, kā arī daudz svētki un izklaides pasākumi, piesaista visas pasaules tūristus. Šī ir slavenā mākslinieka Salvadora Dalī, daudzu Spānijas arhitektūras šedevru autora Antonio Gaudi un slavenās operas solistes Monseratas Kabaljē dzimtā puse.

Kostabrava (Mežonīgais krasts) – no Barselonas gandrīz līdz pašai Francijas robežai plešas kūrortiem bagātā, neticami skaistā Vidusjūras piekraste, kurā atrodas līči, zemesragi, kas apauguši ar jūras vēju apmīļotām priedēm, kā arī vilinošas pludmales. Tādēļ ir iesakņojies nosaukums “Mežonīgais krasts”, jo daudzās piekrastes vietās nav iespējams nokāpt pie jūras tādēļ, ka kalni un stāvās klintis stiepjas līdz jūrai, neatstājot pat ne šauru pludmales laukumiņu. Taču tajās vietās, kur atrodamas mazas, šauras pludmales, ir izvietoti brīnišķīgi kūrorti. Šī vietas it īpaši patīk labiem peldētājiem, jo šeit jau 10 metru attālumā no krasta sākas dziļums. 

Vairāki slavenākie Kostabravas piekrastes kūrorti – Tossa de Mara, Loreta de Mara, Blanesa – piedāvā Jums ne visai dārgu, taču brīnišķīgu atpūtu. No Kostabravas kūrortiem ir ērti aizbraukt līdz netālu esošajai Barselonai, apmeklēt Salvadora Dalī muzeju, doties uz viduslaiku elpas aptverto Žironas pilsētu vai vienu no valstī vecākajiem klosteriem – Monseratas benediktīniešu klosteri. Starp kūrortpilsētiņām ir ērta satiksme, kursē autobusi un kuteri. 

Kosta de Barselona-Maresme reģions, kas atrodas dienvidos no Kostabravas, ir izslavēts ar savām plašajām, smilšainajām pludmalēm, ko ir iemīlējuši ūdenssporta veidu cienītāji. Šeit atrodas reģiona slavenākie kūrorti – Malgrata de Mara, Pineda de Mara, Santa Susanna, Kalelja. Lielākajam vairumam Kosta de Barselona-Maresme pludmaļu ir Zilā karoga statuss augstās ūdens kvalitātes, apkārtējās vides aizsardzības prasību atbilstības dēļ. Starp kūrortiem kursē autobuss un ātrvilciens, līdz ar to ir iespējams ērti nokļūt Barselonā. Netālu atrodas neapdzīvotās un apkārtējās vides aizstāvju aizsargātās Medesas salas, kas ir brīnišķīga vieta niršanai. Dzidrais ūdens ļaus vērot unikālo zemūdens pasaules dzīvi. 

Kostadoradas (Zelta krasts) krastmalu un Kosta de Barselona-Garraf, kas atrodas dienvidos no Barselonas, vēl arī dēvē par Zelta krastu. Šeit tik tiešām ir zeltainas smiltis. Piekraste izceļas ar jūru, kas pakāpeniski padziļinās, kā arī nelielām, izrobotām līču pludmalēm. Šīs brīnišķīgās pludmales stiepjas vairāku kilometru garumā. It īpaši tās piesaista ģimenes ar bērniem. 
Kostadorada un Kosta de Barselona- Garraf Jūs pārsteigs ar gleznainajām ainavām, provinces bagātīgo vēsturi, labvēlīgo klimatu, unikālajiem dabas rezervātiem. Kostadoradā vienmēr ir siltāk, mazāk lietainu dienu un mākoņu, nekā Katalonijas ziemeļu daļā – Kostabravā. Visi tūristi šeit jūtas komfortabli, jo ir kur atpūsties un izklaidēties, šeit ir pietiekami daudz restorānu, diskotēku, klubu, kafejnīcu. Ceļot gribētāji var apmeklēt netālu esošās senas pilsētas, vīnogulāju ieskautos klosterus, Prioratas kalnos izpeldēties kalnu ūdenskritumos, doties uz renesanses un baroka galvaspilsētu Valensiju. Kostadoradas piekrastes slavenākie kūrorti ir La Pineda, Salou, Kambrila, Kosta de Barselona-Garraf.

     

     

Kambrilis
Pilsētiņa, kas atrodas netālu no Salou (130 km no Barselonas, dažus kilometrus no Salou). Kādreiz bijis neliels zvejnieku ciematiņš, bet tagad izveidojies par skaistu kūrortu Kosta Doradas piekrastē. Tā kā pilsētiņai ir senas zvejniecības tradīcijas, tā pazīstama ar jaukiem restorāniem, kuros var izvēlēties ēdienu no zivīm un jūras veltēm. Kambrilis pazīstama ar smaragdu muzeju, kurā iepatikušos eksponātu var arī nopirkt. Gleznā pilsētiņa ir it kā sadalīta divās daļās – vēsturiskais centrs un ostas rajons. Krastmalas restorānos, bāros, muzikālajās kafejnīcās mutuļo galvenā kūrorta nakts dzīve. Šis kūrorts ideāli piemērots tiem, kam patīk ūdenssports.

La Pineda
Tas ir samērā jauns kūrorts, kas atrodas 115 km no Barselonas. Sporta mīlētāji labprāt apmeklē pilsētiņā izvietoto „Eiro sporta” kompleksu, kurā ir daudzskaitliski moderni trenažieri. Bērnu priekam – ūdens atrakciju parks. Gardēžus gaida jauks ēdināšanas uzņēmumu komplekss „Pineda Drink”. Tajā izvietotie bāri, kafejnīcas un restorāni piedāvā lielu nacionālo ēdienu izvēli.

Lloret de Mare
Tas ir pats lielākais un pazīstamākais kūrorts Kosta Bravas piekrastē. Daudzskaitliskas skaistas un modernas viesnīcas, atpūtas centri, veikali un jūras piekrastē brīnišķīga pludmale, kura stiepjas cauri pilsētas teritorijai, pārvērtuši šo vietu par Kosta Bravas galvaspilsētu. 
Pilsēta atrodas apmēram 70 km attālumā no Barselonas. Pirms tūristu pieplūduma septiņdesmitajos gados, galvenais rajona iztikas avots bija vīns, olīvas un zvejniecība. Tagad tā ir pilsētiņa, kurā ir gandrīz visvairāk viesnīcu, restorānu, diskotēku un izklaižu. 
Arhitektūras cienītāju skatienus pilsētā piesaista senā baznīca Sant Roma.

Salou
Neliels kūrorts 100 km attālumā uz dienvidiem no Barselonas, viens no populārākajiem kūrortiem Kosta Dorado piekrastē. Sena romiešu laika pilsēta Salaurs, kuru tagad sauc par Kosta Bravas „tūristu galvaspilsēta”, piedāvā saviem viesiem daudzas interesantas un daudzveidīgas izklaides. 
Pilsētiņā ir jauka smilšu pludmale, palmu alejas, krasta līniju dažādojoši līcīši, diskotēkas, bāri, kafejnīcas, restorāni. Te ir viss, bez kā nevar iedomāties neliela, bet rosīga kūrorta dzīvi. 
Bērniem te ir īsta paradīze – pavisam netālu (tikai dažu kilometru attāluma) ir atrakciju parks „Port Aventura”, kur apmeklētāji nonāk stilizētā Āzijā, Eiropā un Amerikā kopā ar šo valstu varoņiem.

Santa Susana
Santa Susana - sena Katalonijas pilsētiņa, ap 60 km attālumā no Barselonas. Tā atrodas brīnumaina kalna, kas noklāts ar bieziem ozolu mežiem un priedulājiem, pakājē un pazīstama ar saviem minerālūdeņiem. 
Suzanna šodien zināma kā viena no labāk attīstītajām tūrisma pilsētām. Pludmalē – grants, uzreiz dziļums, bet daudz vairāk plašuma. Aizejot nedaudz tālāk no viesnīcas, var ērtāk iekārtoties. Šīs pludmales ļoti patīk ģimenēm ar bērniem – bērni var mierīgi spēlēties smiltiņās un nevienam netraucēt. 
Pilsētu divās daļās sadala asfaltēts ceļš. Kūrorta daļa ir tuvāk pie jūras. Ejot tālāk pa pludmali, gandrīz nepamani, kā Santa Susana pietuvojās Malgrada de Mare kūrortam. Kūrortus vieno piekraste, kurai līdzās atrodas daudz veikalu, kafejnīcu, bāru un restorānu.

Sitdžesa

Sidžesa ir viena no raksturīgākajām Costa de Garraf, Barselonas dienvidu piekrastes pilsētām. Pludmales ar pirmatnējiem ūdeņiem, no kurām dažām ir piešķirts zilais karogs – speciāls ekosertifikāts, un tuvējie kalni padara Sidžesu par priviliģētu ceļojumu galamērķi. Ir vērts apmeklēt arī pilsētas centru. Tajā atrodas skaistas reliģiskās celtnes, piemēram, Svētā Bartolomeja un Svētās Teklas baznīca. 
Visapkārt – vēsturiskajā kvartālā, ostā un gar pludmali atrodas neskaitāmi restorāni, kuros var nobaudīt vietējo virtuvi.

Tossa de Mare
Kūrorts Tossa de Mare atrodas 85 km attālumā no Barselonas. Tā ir viena no skaistākajām un romantiskākajām Kostabrava vietām, kas slavena ar zelta pludmalēm un seno pilsētu – cietoksni, kas slejas virs neliela līcīša. Ne velti to dēvē par Vidusjūras pērli, zilo paradīzi. Jau XX gs. sākumā to bija iecienījuši un labprāt apmeklēja turīgi eiropieši, tas ir aprakstīts un dzejnieku apdziedāts. Tā skati iedvesmojuši ne vienu vien mākslinieku. 
Tas ir pirmais kūrorts Spānijā, kurš joprojām saglabājis savu stilu, kuru var pamanīt vecpilsētā, kuras nosaukums ir Vila Vella. Vecpilsēta celta XII gs. un to apjož cietokšņa sienas ar trim cilindriskiem torņiem. Šie aizsargvaļņi piedod dižumu visai pilsētai. No pilsētas uz šo cietoksni ved akmens kāpnes, kuras ierīkotas speciāli tūristu ērtībai. Tā ir viena no atpūtnieku iecienītākajām pastaigas vietām. No augstu izvietotā cietokšņa paveras brīnumains skats uz jūru un pilsētas apkārtni.

     

     

Nacionālā virtuve
“Paella “ – rīsu ēdiens ar jūras veltēm un malto gaļu. 
“ Gazpacho “ – aukstā zupa no dažādiem dārzeņiem. 
“ Kastīlijas zupa “ – gatavota no ķiploku maizes. 
“ Tortilla de patatas “ – omlete ar kartupeļiem. 
“ Tapas “ – vieglas uzkodas. 
“ Senpanadillas “ – saldi vai asi pīrāgi. 
“ Crema Catalana“ – ļoti gards deserts ar karameli.

Viesnīcu specifika
Spānijas viesnīcas tika uzceltas vēl pirms tūrisms sāka attīstīties Turcijā un Ēģiptē. Lielākajā daļā viesnīcu dzērieni un ēdieni tiek piedāvāti par atsevišķu samaksu – jāmaksā oficiantam pēc katras ēdienreizes vai reizi nedēļā (atkarīgs no viesnīcas prasībām). Istabas atslēga jāatstāj pie viesu reģistrācijas darbiniekiem. Par nozaudētu atslēgu jāmaksā sods. Nest viesnīcas dvieļus uz pludmali parasti nav atļauts. Dažreiz ir nepieciešams atstāt naudas depozītu par pludmales vai baseina dvieli. Ļoti reti viesnīcas piedāvā „viss iekļauts” sistēmu, un reti kurā viesnīcā ir SPA zona – parasti ir tikai baseins vai pērļu vanna, sporta zāle, sauna vai turku pirts. Dažos Katalonijas kūrortos autobusi nevar piebraukt pie viesnīcām, kuras atrodas pilsētas centrā.

Noderīga informācija un padomi
Darba laiks Daudzi privātie veikali kūrortos strādā visu nedēļu no plkst.10:00 līdz 22:00. Mazie veikali, kas atrodas tālu no tūristu centriem, kā arī tipiski spāņu veikali ir atvērti no pirmdienas līdz sestdienai plkst.10:00-13:00, plkst.16:00-16:30 un pēc tam plkst.20:00-21:00. Daži veikali ir slēgti siestas laikā plkst.13:00-16:00. Mazās pilsētās šajā laikā neviens nestrādā. Bieži vien nav iespējams pat paēst, jo virtuves sāk strādāt plkst.20:00. Bankas strādā no pirmdienas līdz piektdienai plkst. 08:30-13:30.
Dzeramnauda Ir pieņemts atstāt dzeramnaudu 5-10% apmērā no rēķina summas.
Transports Spānijā ir ļoti ērts ceļu tīkls un regulāra vilcienu, autobusu satiksme. Autobusā iekāpšana ir pa priekšējām durvīm, izkāpšana – pa aizmugurējām. Biļetes var iegādāties biļešu kasēs vai pie vadītāja.
Ierobežojumi Ja ceļo ES robežās, nav noteikti ierobežojumi attiecībā uz preču iegādi un izvešanu, ja tās ir paredzētas personīgai lietošanai un nav paredzētas tālākai pārdošanai.
Dāvanas Heress ir viens no senākajiem zināmajiem vīniem, kas tiek ražots Spānijā. Zāļu liķieri “Pale” vai “Hierbas” ir Maljorkas lepnums.

Interesanti zināt
Siesta, fiesta and basta – tā spāņi raksturo savu dzīvesveidu. Izbaudiet to piedaloties svinībās un festivālos (tādos kā septiņu dienu San Fermin festivāls, kā kulminācija ir buļļu skriešanas fiesta, vai ūdens festivāls, kad tūkstošiem tonnu ūdens tiek izlieti ielās, vai tomātu karš “La Tomatina”). 
Izbrauciet ar karieti, motociklu, motorolleru vai apmeklējiet ūdens parku.
Noskatieties tradicionālu Katalonijas deju “Sardana”, kuru Costa Brava pilsētās dejo reizi nedēļā.
Vērojiet kā tiek celti „cilvēku torņi” tradicionālo Taragonas svētku laikā.
Apmeklējiet Barselonu – Katalonijas galvaspilsētu ar tās iespaidīgajām katedrālēm - Sagrada Familia.
Apmieriniet ziņkāri un aplūkojiet arī slavenu mauru mošeju “La Mezquita” Kordovā.
Aizbrauciet uz Maljorku, un stāvot uz Cap de Formentor klints, izbaudiet burvīgu Vidusjūras panorāmu.

Cenā iekļauts:
 • Lidojums turp-atpakaļ
 • Transfērs lidosta-viesnīca-lidosta
 • Dzīvošana izvēlētajā viesnīcā
 • Ēdināšana (atkarīgs no izvēlētās viesnīcas)
 • Gida pakalpojumi
 • Lidostas nodokļi
 
 
Cenā nav iekļauts:
 • Dzeramnauda
 • Personiskie izdevumi
 • Ekskursijas
 • Ceļojuma apdrošināšana
 • Vīza (ja nepieciešams)
 
 
Papildus piedāvājam:
 
 • Privāto transfēru
 • Maltīti lidmašīnā
 • Uzlabotās klases servisu
 • Ziedu pasūtīšanu viesnīcas numuriņā
 • Ekskursijas
 • SPA pakalpojumus
 
Cena no
520 EUR

dienas

Padalies ar šo ceļojumu

Mūsu partneri

Kontakti

 • Dzirnavu iela 43, Rīga
  darba dienās no 9:30 – 17:30
 • +371 67 281 803
 • +371 67 281 137
 • +371 29 470 228
 • ICQ: 577396885
 • rigasturisti@rigasturisti.lv

Seko mums:

Forši ka Tu gribi pieteikties jaunumiem!

Lai to izdarītu, ievadi savu e-pasta adresi un spied pogu “Pieteikties”

Atpakal uz lapas augšu