Čārteri

HORVĀTIJA. LIDOJUMI UZ RIJEKU.

Čārteri

HORVĀTIJA. LIDOJUMI UZ RIJEKU.

Čārteri

HORVĀTIJA. LIDOJUMI UZ RIJEKU.

Čārteri

HORVĀTIJA. LIDOJUMI UZ RIJEKU.

Nelielās Balkānu pussalas valsts - Horvātijas - klinšainās piekrastes apskalo Adrijas jūra. Šī teritorija ar tās daudzveidīgo, bagātīgo un iespaidīgo dabu ir viena no skaistākajām vietām Eiropā. Dināru kalnu grēda šeit paceļas tieši no jūras, kā stāvie, klinšainie krasti gar visu piekrasti veido neparasti gleznainu ainavu. Valsts skaistumu ir aprakstījuši un savos darbos iemūžinājuši neskaitāmi daudz slavenu rakstnieku un mākslinieku. Senās Horvātijas pilsētas ir vēsturisku notikumu, neparastu dzīvesstāstu un slavenu cilvēku mīlas piedzīvojumu, piesātinātu ar mīklām un noslēpumainību, liecinieces. Nejūtieties pārsteigti – daudziem Horvātijas atmosfēra liek no jauna iemīlēties.
Iespaidīgās klinšainās piekrastes, salas, siltā vasaras saule (kopā 2600 saulainas stundas gadā), dzidra un silta jūra (vasarā līdz +26°C) un neskartais kalnu, un ezeru dabas skaistums katru gadu vilina tūkstošiem atpūtnieku. Horvātija ir viena no ekoloģiski tīrākajām valstīm Eiropā. Desmit Horvātijas nacionālie parki ir plaši pazīstami ar savām iespaidīgajām ainavām un bagātīgo floras un faunas pasauli.

     

     

Baška

Baška ir visplašāk pazīstamais kūrorts Krkas salā. Ciemats atrodas klusā ielejā, pie līča, kuru ieskauj vīnogu dārzi, olīvkoku birzis un ziedoši krūmi. No ielejas paveras skaista ainava uz klinšainajiem Velebitas kalniem un Prvicas saliņu. Baškas oļu pludmales ir vienas no skaistākajām Adrijas piekrastē, kur dzidrajā ūdenī apskatāmi dažādi jūras iemītnieki un gliemežvāki. Baškai ir ārkārtīgi iespaidīgs senās kultūras mantojums. Tā ir slavena ar vēsturē labi zināmo Baškas akmens plāksni, kas tika izveidota 1100. gadā un kuras gravējumi ir vecākā zināmā horvātu valodas liecība. Kūrortā atrodas arī vairums citu vērā ņemamu kultūras objektu, kā, piemēram, vecpilsētas centrs, romiešu pilsētas drupas un sakrālās kultūras pieminekļi. Bašku ieskauj apmēram trīsdesmit oļu pludmales, kuras ir piemērotas visu vecumu atpūtniekiem. Pati lielākā un skaistākā ir Baškas Lielā Pludmale (Vela Plaža), kas atrodas pašā pilsētas centrā, bāru, restorānu, kafejnīcu un citu tūristiem paredzētu iestāžu ielenkumā. „Vela Plaža“ ir dabīgi izveidojusies oļu pludmale, kas stiepjas 1,8 km garumā un ir piemērota kā pieaugušajiem, tā bērniem. Te tiek piedāvāti visdažādākie ūdens sporta veidi un atrakcijas, kas padarīs Jūsu pludmales atpūtu vēl interesantāku un bezrūpīgāku. Kūrorts īpaši piemērots ģimenēm ar bērniem un klusas, mierīgas atpūtas cienītājiem.

Crikvenica
Crikvenica atrodas kontinentā, un, pateicoties maigajam klimatam, šis kūrorts ir viens no populārākajiem tūristu galamērķiem. Neatkārtojama viesnīcu un villu arhitektūra piešķir pilsētai īpašu valdzinājumu tūristu acīs. Astoņu kilometru garā piekrastes zona ir pilna ar neskaitāmām kafejnīcām, bāriem, restorāniem, veikaliem un naktsklubiem. Sporta cienītāju rīcībā ir jahtas, laivas, ūdens velosipēdi, tenisa korti un zirgu stallis. Atšķirībā no pārējiem kūrortiem, Crikvenicā ir arī smilšu pludmales, kurās gan ir maksas ieeja.

Krka
Pilsēta ir Krkas salas galvenā pilsēta un vēsturiska Romas bīskapa rezidence. Šeit jūs varat izbaudīt fantastisku dabu un sajust vēstures elpu. Antīkā pilsēta ir viena no senākajām Adrijas reģionā. Tā ir pastāvīgi apdzīvota kopš seno romiešu laikiem un bija pat daļa no Romas Dalmācijas provinces. Unikālas māju mozaīkas ir tikai viens no krāšņā romiešu mantojuma paraugiem. Pilsētā atrodas viduslaiku nocietinājumi, tajā skaitā Frankopanu pils blakus Kamplina parkam. Pilsētas sienas, kas tika celtas venēciešu valdījuma laikos, kā arī osta un centrālais laukums. Neskatoties uz faktu, ka pilsētā dzīvoja milzīga itāļu kopiena, 1921.gadā tā tika atdota Dienvidslāvijai. Pēc neilga laika Krka ieguva savu oficiālu nosaukumu.
Mūsdienās pilsētā dzīvo gandrīz seši tūkstoši cilvēku. Pateicoties daudziem restorāniem un bāriem, Krk ieguva salas naktsdzīves centra slavu. Šeit arī tiek piedāvātas vairākas ekskursijas ar kuģi.
Krka, kas atrodas salas dienvidrietumu daļā, ir 27 kilometru attālumā no modernā tilta „Krčki”, kas savieno salu ar kontinentu.

Lovrana
6km no Opātijas atrodas nelielais un klusais Lovranas kūrorts, kas ideāli piemērots mierīgas atpūtas cienītājiem. Viena no vecākajām Istrijas pussalas pilsētām. Vēstures avotos tā ir pieminēta jau VII. gadsimtā, bet XIV. gadsimtā nelielā, mājīgā pilsētiņa kļuva par tūristu centru un tiek pieskaitīta Opātijas Rivjērai.

Malinska
Malinska atrodas Krkas salas ziemeļrietumu daļā un ir viens no salas pazīstamākajiem tūrisma centriem. Kūrorts izvietojies Adrijas jūras piekrastē, gleznainā līcī, no kura paveras skats uz Opātiju un Rijeku, no aukstajiem austrumu vējiem kūrortu pasargā paugurainā apkārtne. Starp tipiskiem Vidusjūras augiem uz salas sastopami arī unikāli eksemplāri. Kūrorta piekrastes daļā Jūs pārsteigs mežonīgās dabas skaistums, kā arī būs iespēja izstaigāt starp klintīm vijošos celiņus, no kuriem paveras gleznains skats uz jūru. Savukārt pilsētā tūristu ērtībām tiek piedāvātas mūsdienīgas kūrorta izklaides. Krkas salas Malinskas kūrorta teritoriju ar kontinentālo daļu savieno pāri jūrai uzcelts mūsdienīgs tilts. Salā atrodas lidosta, kur ierodas tūristi no visas pasaules. Malinska ir ļoti nozīmīga Horvātijai – šeit ir horvātu rakstības šūpulis. Tieši šeit tika atrasti pirmie šīs rakstības paraugi.

Moščenička Draga
Nelielais, klusais, priežu audžu ieskautais zvejnieku ciematiņš atrodas Horvātijas augstākā kalna –Učkas - pakājē. Tas piesaista tūristus ar lieliskām, sīkiem oļiem klātām pludmalēm. Restorāni piedāvā nobaudīt jūras veltes, saldējums kafejnīcās priecēs gardēžus. Šī ir lieliska vieta tūristiem – sporta cienītājiem, te iekārtoti tenisa korti, futbola laukumi, ir iespēja nodarboties ar ūdens sportu vai alpīnismu.

Novi Vinodolski ir interesants tūristu galamērķis, kas piedāvā lieliskas iespējas atslodzei, atpūtai, dažādu objektu apskatei un izklaidei. 
Pilsētas plašākajā daļā ir vairākas promenādes, velosipēdu celiņi un paviljoni. No daudzajiem kultūras un izklaides pasākumiem īpaši jautrs ir Starptautiskais vasaras karnevāls un Ružica Vinodola (Vinodolas roze).

Opātija

Opātiju (44 km attālumā no Rijekas lidostas un 200 km - no Zagrebas) uzskata par populārāko un modernāko kūrortu Adrijas piekrastes ziemeļu daļā.
Pilsēta veidojās 15. gs. benediktiešu klostera apkārtnē. Opātiju uzskata par „pirmo dāmu” Horvātijas tūrismā. 1844. g. Rijekas aristokrāts Hidžinio Skarpa uzcēla te pirmo villu „Anželina” – no tā brīža sākās tūrisma attīstība, un Opātija kļuva par vienu no populārākajiem tā laika kūrortiem, kur atpūtās lielākā daļa Eiropas monarhu un augstmaņu.
Mūsdienās Opātijas piekraste stiepjas 25 km garumā. Kūrorta viesnīcas apmierinās visprasīgāko tūristu vēlmes. Tajās vienlaicīgi var atpūsties ap 8 000 cilvēku. Kūrortā ir daudz bāru, kafejnīcu, tenisa kortu, ir arī jahtu piestātne. Opātijā ir unikāls arhitektūras stils – te saglabājušās daudzas 18.-19. gs. arhitektūras ēkas. Iecienīta vieta piektdienas un sestdienas vakara noslēgumam ir kokteiļu bāri, kuri strādā gandrīz līdz rītam. Vakaros jūtama īpaša atmosfēra – efektīgi izgaismotās klintis un piekraste rada sajūtu, ka senās statujas izpeld no jūras.
Pagājušajā gadsimtā Opātiju atzina par labāko Eiropas klimatisko kūrortu, jo te ir daudz siltāks nekā citos rajonos. Sauszemi no vējiem pasargā klintis, kuru augstākā smaile ir Učka (1 400 m). Kūrorta neatkārtojamais subtropiskais mikroklimats sniedz iespēju tūristiem to baudīt visa gada garumā. Te aug eksotiski dienvidu augi – magnolijas, bambusi, japāņu kamēlija, kas kļuvusi par Opātijas tūrisma simbolu.

Rabaca
Rabaca ir Istras pussalas pilsētiņa un populārs kūrorts pie Kvarnera līča. No neliela zvejnieku ciematiņa ar aptuveni duci mājām, Rabaca pēdējos gados ir izaugusi populārā kūrortpilsētā ar lielu skaitu villu, apartamentu un viesnīcu. Rabaca ceļotājus piesaista ar silto jūru, gleznaino piekrasti un restorāniem, kuros pasniedz lieliskus nacionālos ēdienus. No stāvajām kalnu nogāzēm līdz pat jūrai ved šauras ieliņas un piekraste slīgst priežu zaļumos un oleandros. Šī ir ideāla vieta ģimenes atpūtai. Rabaca ir piemērota arī sporta cienītājiem, šeit ir sporta centrs ar 20 tenisa kortiem, zemūdens peldēšanas un makšķerēšanas centriem. Jahtu piestātne St. Marina ir pilna ar jahtām, kas piedāvā braucienus uz blakus esošajām salām. Netālu no Rabacas atrodas brīnišķīgā viduslaiku pilsēta – Labina, kur romantikas cienītāji var aizbēgt un paslēpties vēstures labirintā, kurš ir pilns neaizmirstamu iespaidu.

Roviņa

Viena no skaistākajām Vidusjūras piekrastes pilsētām. Pirmo reizi pieminēta VII gadsimtā. Roviņu droši var saukt par pašu romantiskāko Horvātijas kūrortu. Savulaik zinātniskās fantastikas literatūras tēvs Žils Verns, meklēdams unikālu vietu, kur darboties tā romānu tēliem, izvēlējās tieši šo pilsētu. Rakstnieku apbūra šaurās ieliņas, pilsēta, kas ceļas stāvajos kalnos no jūras. Pilsētas simbols ir tā augstākais punkts, kas paceļas virs visām celtnēm, – centrā stāvošā Sv. Eifēmijas pareizticīgo baznīca, kas uzcelta XVIII gs.

No jūras pilsēta it kā norobežojas ar namu sienu. Visa šī biezi apdzīvotā pilsētas uzkalne atgādina pasaku valstību, kas apbur ar pirmo skatienu. Roviņai piemīt Romas mūžīguma, Venēcijas oriģinalitātes un Vidusjūras skaistuma iezīmes.

Kādreiz Roviņas pilsēta atradās uz salas, bet no zemienes to nošķīra šaurs kanāls. XVII gs. vidū pilsēta izpletās un izauga no salas. Kanāls, kas atdalīja abas pilsētas daļas, sāka traucēt, tāpēc 1763. g. tas tika aizbērts ar zemēm. Roviņa – ir ļoti populārs kūrorts, kurā var apskatīt daudz sakrālu vēsturisku celtņu, renesanses un baroka stila pilis. Modernajam Roviņas kūrortam īpašu burvību piešķir netālu jūrā esošās 22 salas. Maigā klimata, augstās viesnīcu kvalitātes, dažādu kultūras pasākumu dēļ - Roviņu ir iemīļojuši tūristi no visas pasaules.

Roviņas akvārijam ir vairāk nekā simts gadu. Tas ir lielisks jūras faunas paraugs. Šeit tiek glabātas arī indīgās skorpionzivis, un daudzkrāsu zivis.

Selce
Selce ir jaukākais Horvātijas piekrastes kūrorts, kur tūrisms attīstās jau aptuveni 100 gadus. Mazā pilsēta atrodas pie līča, blakus nogāzenam krastam, uz dienvidaustrumiem no Crikvenicas (3km). Šeit jūs varat baudīt atpūtu smilšainās pludmalēs, riteņbraukšanu, skrituļošanu un skriešanu. Kūrortā ir restorāni, osta, tenisa korti. Līcī var nodarboties ar ūdens sporta veidiem. Selcē var sajust autentisku piekrastes atmosfēru un izbaudīt dažādus tradicionālus festivālus. Kūrorts piesaista ģimenes un aktīva dzīvesveida piekritējus.

   

      

Nacionālā virtuve
Pršut – plānās šķēlītēs sagriezts vītināts šķiņķis.
Janjetina – cepta jēra gaļa. 
Paški sir –plaši izplatīts ir siers, ko no aitas piena gatavo Pagas salā. Lai siers ilgāk uzglabātos svaigs, to mērcē olīveļļā, kas piešķir tam īpašu garšu. 
Štrukli – rulete ar biezpiena un krējuma pildījumu. 
Horvātijas sarkanvīni Teran, Merlot, Kabernet, Opoplo, Plavac, Dingačpostup. 
Alus Tuborg, Karlovačko, Ožujsko.

Viesnīcu specifika
Viesnīcu kategorijas Horvātijā apzīmē ar zvaigznītēm. Valstī ir populāri kempingi un privātie apartamenti. Ne visās viesnīcās ir pieejami atvērtie vai iekšējie baseini un ne visās istabās ir gaisa kondicionētāji. Horvātijā nav lielu viesnīcu kompleksu ar plašām teritorijām, tāpat nav daudz viesnīcu, kas strādātu pēc sistēmas „viss iekļauts”. Lielākajai daļai viesnīcu izteiciens „logi uz jūras pusi” nenozīmē skatu uz jūru, bet tikai istabas izvietojuma raksturojumu. Šādā gadījumā tūristi ne vienmēr aiz loga varēs vērot jūru: to var aizklāt citas ēkas vai augi. Liela daļa zemo kategoriju viesnīcu nav jaunas, tām ir pieticīgs iekārtojums un ēkas interjers, bet tās vienmēr ir tīras un sakoptas ar viesmīlīgu apkalpošanu.

Noderīga informācija un padomi
Bankas. Bankas strādā no pirmdienas līdz piektdienai 08:00-19:00, sestdienās – 08:00-12:00.
Veikali. Darba dienās veikali strādā 08:00-20:00, sestdienās – 08:00-12:00.
Dzeramnauda. Ieteicams atstāt dzeramnaudu viesnīcas apkalpojošajam personālam. Bāros un restorānos dzeramnaudu atstāj apmēram 5-10% apmērā no rēķina summas (atkarībā no apkalpošanas kvalitātes).
Transports. Horvātijā ir labi attīstīta sabiedriskā transporta satiksme. Pilsētas sabiedriskajā autobusā biļete un viena kilometra cena braucienam ar taksometru maksā aptuveni 8 kunas.
Aizliegumi. Veikalos saglabājiet visus čekus. Ja finansu policija redzēs, ka neņemat čeku, Jūs variet kļūt par pārdevēja līdzzinātāju, kas vēlas izvairīties no nodokļu samaksas.
Dāvanas. „Paški sir“ – siers no aitas piena, ko gatavo Pagas salā. Šis siers ir līdzvērtīgs jebkuram franču ekstra klases sieram.

Interesanti zināt
Vasarā Horvātijā notiek ļoti daudz dažādu svētku un festivālu. No 50-tajiem gadiem Dubrovnikā organizē starptautiskās mākslas festivālu „Dubrovniku vasaras spēles”. Pilsētas pilis, laukumi, torņi un parki pārtop teātra skatuvēs. 
Horvātija ir paradīze medniekiem - šeit nodrošināti visi apstākļi briežu, stirnu, meža kuiļu, lapsu kalnu kazu, muflonu un savvaļas putnu medībām. 
Plašas ir ūdens izklaides iespējas. Daudzi apgalvo, ka nav labākas vietas par Adrijas jūru, kur nodoties burāšanai. Horvātijā var nomāt sērfinga dēļus, jahtas un kuterus. 
Jūra vilina arī zemūdens peldēšanas cienītājus – ūdens caurredzamība sasniedz 56 m. Ūdens Adrijas jūrā ir viens no dzidrākiem pasaulē. Ja jums paveiksiet, jūs ieraudzīsiet nogrimušos kuģus. 
Horvātijas kalni ir iemīļota vieta alpīnistu un klinšu kāpēju treniņiem. Īpaši populāras ir Marianas pussalas klintis, Paklenicas nacionālais parks, Samoboras kalni. 
Iesakam apmeklēt Plitvices ezeru nacionālo parku, Dubrovniku, Istras pussalu. 
Horvātiju uzskata par pasaules nūdisma centru. Iesakām vērīgi sekot norādēm pludmalēs.

Cenā iekļauts:
 • Lidojums turp-atpakaļ
 • Transfērs lidosta-viesnīca-lidosta
 • Dzīvošana izvēlētajā viesnīcā
 • Ēdināšana (atkarīgs no izvēlētās viesnīcas)
 • Gida pakalpojumi
 • Lidostas nodokļi
 
 
Cenā nav iekļauts:
 • Dzeramnauda
 • Personiskie izdevumi
 • Ekskursijas
 • Ceļojuma apdrošināšana
 • Vīza (ja nepieciešams)
 
 
Papildus piedāvājam:
 
 • Privāto transfēru
 • Maltīti lidmašīnā
 • Uzlabotās klases servisu
 • Ziedu pasūtīšanu viesnīcas numuriņā
 • Ekskursijas
 • SPA pakalpojumus
 
Cena no
450 EUR

8 dienas

Padalies ar šo ceļojumu

Mūsu partneri

Kontakti

 • Dzirnavu iela 43, Rīga
  darba dienās no 9:30 – 18:00
 • +371 67 281 803
 • +371 67 281 137
 • +371 29 470 228
 • ICQ: 577396885
 • rigasturisti@rigasturisti.lv

Seko mums:

Forši ka Tu gribi pieteikties jaunumiem!

Lai to izdarītu, ievadi savu e-pasta adresi un spied pogu “Pieteikties”

Atpakal uz lapas augšu