Čārteri

ĒĢIPTE. LIDOJUMI UZ HURGADU.

Čārteri

ĒĢIPTE. LIDOJUMI UZ HURGADU.

Čārteri

ĒĢIPTE. LIDOJUMI UZ HURGADU.

Čārteri

ĒĢIPTE. LIDOJUMI UZ HURGADU.

Hurgada ir viens no svarīgākajiem Sarkanās jūras piekrastes tūrisma centriem. Tas izveidojies zvejnieku pilsētiņas vietā, un no Kairas to šķir 450 km. Kūrorts ieņem vienu no pirmajām vietām pasaulē viesnīcu skaita ziņā. Pilsēta, kuras piekrastē ir vairāk nekā 200 viesnīcu, vēl aizvien turpina attīstīties.
Hurgadas kūrortu veido trīs centri: El Sakkala (šeit neliela zvejnieku ciematiņa vietā ir izveidojies jauns pilsētas centrs ar daudzām viesnīcām un veikaliem, kuros pārdod juvelierizstrādājumus, ādas, galantērijas preces, suvenīrus u. tml.), El Dahāra (pilsētas senā daļa, kurā galvenokārt mīt vietējie iedzīvotāji un kurā tikpat kā nav viesnīcu) un nesen uzceltais mūsdienīgais Village road (jaunais rajons ar viesnīcām, veikaliem, kafejnīcām un bāriem 5 km garumā).

Pie vairākus desmitus kilometru garajām smilšu pludmalēm izvietotas dažādu kategoriju viesnīcas. Ja Jums patīk pēc atpūtas pludmalē paklaiņot pa trokšņainu Austrumu tirgu ar tā bagātīgo preču klāstu, tad šis kūrorts ir Jums kā radīts. Šeit ir ļoti daudz restorānu, kafejnīcu un diskotēku.

Hurgadā ir daudz jūras velšu restorānu, itāliešu virtuve (ļoti garda pica), virtuve gardēžiem, kā arī ir iespējams jūras krastā nobaudīt ēģiptiešu virtuves ēdienus.

Sarkanās jūras zemūdens pasauli uzskata par vienu no skaistākajām un krāšņākajām pasaulē. Sarkanajā jūrā ir iespēja izbaudīt visus ūdens sporta veidus – niršanu, buru sportu, braukšanu ar vēja dēli u. c. Šeit savu atvaļinājumu pavada un ar sportu nodarbojas daudzi zemūdens peldēšanas entuziasti. Gandrīz katrā lielākajā Hurgadas viesnīcā ir iespējams noīrēt zemūdens peldēšanai nepieciešamo aprīkojumu. Iesācējiem tiek rīkoti kursi, kurus vada pieredzējuši instruktori.
Tiek organizēti arī jūras ceļojumi uz koraļļu rifiem. Giftunas sala ir ideāla vieta, kur pirmo reizi iepazīties ar zemūdens pasauli. Pie „House”, „Abu Dabab”, „Shoab Alam”, „Shab Sharm”, „Panoramos”, „Shoab Al Hamra” („Elphinstone”) rifiem, kā arī pie rifa, kas ir blakus „Rashman” grotai, ir vērts izbaudīt zemūdens peldēšanu gan dienā, gan naktī.

      

      

El Guna
El Gunas kūrortu, kas ir aptuveni 25 km uz ziemeļiem no Hurgadas, uzskata par modernāko, elegantāko un greznāko kūrortu Sarkanās jūras piekrastē. To mēdz saukt arī par „Sarkanās jūras Venēciju”. Tajā apbur mākslīgi izveidotie kanāli, lagūnas, līči, daudzie zaļie un ziedošie augi, kas rada sajūtu, ka tuksneša nav pat tuvumā. Un no Hurgadas starptautiskās lidostas līdz El Gunai ir tikai 20 minūšu ilgs brauciens.

Āfrikas Venēcijā nav daudzstāvu ēku. El Gunas viesnīcas ir ieturētas īpašā stilā. Visbiežāk tās ir bungalo tipa viesnīcas, kas savstarpēji ir savienotas ar tiltiņiem. Pa kanāliem kursē motorlaivas, kas Jūs aizvizinās līdz namiņam. Tas viss ļoti atgādina Venēciju. El Gunai piešķirts Ēģiptes „apkārtējai videi visdraudzīgākā” kūrorta tituls. Interesanti, ka visām viesnīcām ir kopēja infrastruktūra. Kūrorta robežās atpūtnieki var bez maksas pārvietoties ar laivām un mikroautobusiem. Vai par nelielu maksu izmantot mazus taksometrus „tuk-tuk”. El Guna ir ideāla vieta, kur uzsākt ekskursijas pa vēl neredzētām antropoloģiskām Ēģiptes faraonu takām un tuksneša brīnumainajām oāzēm.

Hurgada
Hurgadas kūrortu veido trīs centri: El Sakkala (šeit neliela zvejnieku ciematiņa vietā ir izveidojies jauns pilsētas centrs ar daudzām viesnīcām un veikaliem, kuros pārdod juvelierizstrādājumus, ādas, galantērijas preces, suvenīrus u. tml.), El Dahāra (pilsētas senā daļa, kurā galvenokārt mīt vietējie iedzīvotāji un kurā tikpat kā nav viesnīcu) un nesen uzceltais mūsdienīgais Village road (jaunais rajons ar viesnīcām, veikaliem, kafejnīcām un bāriem 5 km garumā).

Pie vairākus desmitus kilometru garajām smilšu pludmalēm izvietotas dažādu kategoriju viesnīcas. Ja Jums patīk pēc atpūtas pludmalē paklaiņot pa trokšņainu Austrumu tirgu, tad šis kūrorts ir Jums kā radīts.

Madinat Makadi
Madinat Makadi ir komfortabla kūrortpilsētiņa, omulīgā līcī uz dienvidiem no Hurgadas, 30 km attālumā no lidostas un 35 km attālumā no Hurgadas centra. Tā uzcelta pirms desmit gadiem, un to uzskata par vienu no Ēģiptes kūrortu pērlēm.

Madinat Makadi var baudīt gan mierīgu, gan aktīvu atpūtu. Šeit viesnīcas slīgst apstādījumu zaļumos, bet to slēgtās un apsargājamās teritorijas ļauj justies pilnīgi droši. Šī kūrorta zona ir radusies kā atsevišķa rimta oāze. Šajā kūrortā, attālāk no pilsētas, ir brīnišķīgas pludmales, kuru teritorijā ir koraļļu rifi. Pirmā no Madinat Makadi viesnīcām ir uzcelta 1998. gadā.

Šobrīd kūrortā ir astoņi viesnīcu kompleksi. Atpūtai tiek piedāvātas tikai arābu stilā celtas četru un piecu zvaigžņu viesnīcas. Pārsvarā viesnīcās dominē „viss iekļauts” sistēma, tādēļ Jums ne par ko vairs nebūs jāuztraucas.

Soma Bei
Soma Bei kūrorts atrodas 50 km uz dienvidiem no Hurgadas. Tā ir jauna un perspektīva tūrisma zona. Iepriekš šī piekraste bija tuksnešaina. Tās „iekarošana” sākās 1990. gadā. Investorus piesaistīja tīrā jūra, smilšainās pludmales, zemūdens pasaules krāšņums, un šeit valdošais miers. Soma Bei kūrorta zonā ir tikai četru un piecu zvaigžņu viesnīcas. 

Šī kūrorta zona no citām atšķiras ar to, ka tās tuvumā nav citu apdzīvotu vietu, apkārt plešas tikai tuksnesis. Bāri, restorāni, veikali un diskotēkas atrodas tikai viesnīcās. Soma Bei var ieteikt tiem, kuri labprāt atpūšas tālumā no lieliem un trokšņainiem kūrortiem, tiem, kuri prot novērtēt augstas klases apkalpošanu, kā arī zemūdens peldēšanas entuziastiem. 2001. gadā Soma Bei kūrortā atklāja golfa klubu. Visā Ēģiptes piekrastē tas ir otrais golfa klubs.

      

Nacionālā virtuve.
„Foul“ – ēdiens no pupiņām
„Humus“ – cālis
„Hamam mahshi“ – pildīts balodis
„koshari “ –šo ēdienu veido ar sīpolu un tomātu mērci pasniegti dažādu veidu makaroni, rīsi, lēcas
„tahina “ – no sezama sēkliņām gatavota biezeņveida mērce ar citronu
babaganoush - ceptu baklažānu biezenis ar sezama mērci
kofta - jēra vai liellopa gaļas kotletes
kebabi - no jēra, liellopa, vistas gaļas
baklava - kārtainās mīklas cepums ar pildījumu, kas gatavots no pistācijām, sīki
kapātiem riekstiem piena un medus sīrupā
ommu ali - cepums no rīsiem, rozīnēm, kokosriekstiem un piena
mahallabiyah - ar kukurūzu vai rīsiem saputots piena krēms, pārkaisīts ar sīki sakapātiem riekstiem
karkade - dzēriens no hibiska vai Sudānas rozes lapiņām, pasniedz kā tēju gan karstu, gan aukstu.

Viesnīcu specifika.
Ēģiptē ir spēkā no Eiropas valstīm atšķirīgi viesnīcu klasifikācijas standarti. Nekādā gadījumā nedrīkst salīdzināt vienas kategorijas viesnīcas Ēģiptē un Eiropā. 

Piemēram, četru zvaigžņu viesnīca Ēģiptē var atbilst triju zvaigžņu viesnīcas standartiem Eiropā.Ēģiptes viesnīcu būvniecībā un apdarē reti izmanto importētus mūsdienīgus materiālus. Šeit pastāv pilnīgi atšķirīga izpratne par skaistumu (viesnīcu interjerā izmanto daudz marmora, zeltu u.c. vietējos materiālus imitējošas detaļas).

Ēģiptes viesnīcu apkalpojošais personāls ir tikai vīrieši. Personāls ir ļoti izpalīdzīgs, cenšas izdabāt gan tūristiem iekārtojoties viesnīcā (pavada līdz numuram, nes ceļasomas), gan uzkopjot numurus, protams, rēķinoties ar atbilstošu atalgojumu – dzeramnaudu (bakšišu).

Noderīga informācija un padomi
Darba laiks. Bankas. Bankas strādā no svētdienas līdz ceturtdienai no 10.00-11.00 līdz 17.00. Veikali. Darba laiks ir atkarīgs no sezonas. Ziemā 9.00 – 21.00, vasarā no 9.00 – 12.30 un no 16.00 – 20.00, varbūt pat vēl ilgāk. Veikali, kas atrodas kūrortos, strādā līdz vēlai nakts stundai. Ramadāna laikā darba laiks veikalos, valsts iestādēs un izklaides vietās varētu būt saīsināts.


Dzeramnauda. Viesnīcās un restorānos dzeramnauda tiek ieskaitīta rēķinā. Tā sastāda 10 – 12%. Dzeramnaudu var dot gidiem un ekskursiju vadītājiem. Dzeramnauda – „bakšiš” (1 – 5 EGP) tiek dota par visiem Jums sniegtajiem pakalpojumiem.
Transports. Lēts, bieži kursējošs transports – maršruta taksometri, tā dēvētie „bus”. Kūrorta robežās darbojas fiksēta cena. Ir arī ar pazīšanās zīmēm un skaitītājiem aprīkoti taksometri, taču arī šajā gadījumā par samaksu ieteicams jau iepriekš vienoties vai patirgoties ar taksometra vadītāju.
Suvenīri. Par Arābu nacionālo bagātību tiek uzskatītas ar rokām darinātas stikla pudeles smaržām un ūdenspīpes.

Interesanti zināt
Ūdenspīpi ir patīkami pīpēt vakaros, mijkrēslī. Pīpēšanas laikā noris sarunas par politiku, ģimeni vai sievietēm. Arābi, kuri ūdenspīpi uzskata par savu nacionālo bagātību, atļauj to pīpēt pat sievietēm un bērniem.
Sarkanā jūra ir viena no populārākajām niršanas (daivinga) vietām pasaulē. Kā arī šeit ir populāra peldēšana ar masku (snorkeling).
Ēģiptē ir vērts nobaudīt arī karkade tēju (dzēriens no hibiska vai Sudānas rozes lapiņām), svaigi spiestas sulas (mango, guavas, citrona).
Brauciens uz tuksnesi – tā ir lieliska iespēja iepazīties ar šiem ekstremālajiem dabas stūrīšiem, jo kalni un tuksnesis te ir vienuviet.

Cenā iekļauts:
 • Lidojums turp-atpakaļ
 • Transfērs lidosta-viesnīca-lidosta
 • Dzīvošana izvēlētajā viesnīcā
 • Ēdināšana (atkarīgs no izvēlētās viesnīcas)
 • Gida pakalpojumi
 • Lidostas nodokļi
 
 
Cenā nav iekļauts:
 • Dzeramnauda
 • Personiskie izdevumi
 • Ekskursijas
 • Ceļojuma apdrošināšana
 • Vīza (ja nepieciešams)
 
 
Papildus piedāvājam:
 
 • Privāto transfēru
 • Maltīti lidmašīnā
 • Uzlabotās klases servisu
 • Ziedu pasūtīšanu viesnīcas numuriņā
 • Ekskursijas
 • SPA pakalpojumus
 
Cena no
375 EUR

dienas

Padalies ar šo ceļojumu

Mūsu partneri

Kontakti

 • Dzirnavu iela 43, Rīga
  darba dienās no 9:30 – 17:30
 • +371 67 281 803
 • +371 67 281 137
 • +371 29 470 228
 • ICQ: 577396885
 • rigasturisti@rigasturisti.lv

Seko mums:

Forši ka Tu gribi pieteikties jaunumiem!

Lai to izdarītu, ievadi savu e-pasta adresi un spied pogu “Pieteikties”

Atpakal uz lapas augšu